ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ VS LA MAFIA & FRIENDS 63-54

Αρχικη Α2 (Δ΄ομίλου) ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ VS LA MAFIA & FRIENDS 63-54

Αγωνιστική: 2
Το ματς κρίθηκε στο δεύτερο μέρος που το επιμέρους σκορ ήταν 35-22 υπέρ των Απαράδεκτων.

Πρώτη νίκη για τους Απαράδεκτους μετά το υπέρ τους 63-54 επί των La Mafia and Friends (0-2).

Οι γηπεδούχοι ήταν πίσω στο πρώτο μέρος με 28-32, αλλά με το καλύτερο τους διάστημα στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξαν τις ισορροπίες του αγώνα, καθώς με 18-8 προηγήθηκαν στο 30’ με 46-40. Στο τέταρτο δεκάλεπτο αύξησαν τη διαφορά στους εννιά και πήραν το παιχνίδι, έχοντας ως πιο δυνατό τους σημείο σ σχέση με τους «Μαφιόζους» τα τρίποντα, όπου είχαν 39% με 7/18 έναντι 4/18 22% των αντιπάλων τους. Παράλληλα ήταν ελαφρώς χειρότεροι σε δίποντα και με μέτριο ποσοστό στις βολές (52% χάνοντας 13 από τις 27 που εκτέλεσαν). Ωστόσο είναι σημαντικό ότι έκαναν 11 λιγότερα λάθη.

Καλύτερος παίκτης των Απαράδεκτων ήταν ο Χρήστος Δράκος με 21 πόντους με 7/11 σουτ εντός παιδιάς, ενώ είχε προσφορά σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού με 8 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, τρεις ασίστ και μία τάπα.

20 ήταν οι πόντοι του Παναγιώτη Παρδαλάκη, που είχε 4/7 τρίποντα (57%), ενώ 10 σημείωσε ο Κομνηνός Λούβαρης που έχασε το double-double για ένα ριμπάουντ, έχοντας παράλληλα τρεις ασίστ, αλλά και ισάριθμα κλεψίματα.

Από τους La Mafia and Friends ο Παναγιώτης Κατσούδας τελείωσε τον αγώνα με 17 πόντους με το απόλυτο στις βολές (7/7), 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα, αλλά ήταν επιρρεπής στο λάθος, υποπίπτοντας σε οκτώ. Νταμπλ νταμπλ έκανε ο συμπαίκτης του Θεοχάρης Χαρτιος με 12 ριμπάουντ και 11 πόντους, ενώ δέκα ήταν οι πόντοι του Γιώργου Κονίδη.

Ο MVP

Ο Χρήστος Δράκος πρώτευσε σε σκοράρισμα και κλεψίματα, ήταν παρών σε όλες τις στατιστικές κατηγορίες και αποτέλεσε τον πιο εύστοχο παίκτη των Απαράδεκτων

Ο παίκτης-κλειδί

Ο Παρδαλάκης έβαλε τα τέσσερα από τα επτά τρίποντα της ομάδας του, δίνοντας λύσεις σημαντικές με το μακρινό του σουτ, ενώ ήταν και ο δεύτερος σκόρερ της