Το βραδάκι της Τρίτης στον Κορυδαλλό, οι Ρούκουνες με όπλο τους την καταπληκτική άμυνα και τα μεγάλα σουτ σε καίρια σημεία του αγώνα, υποχρέωσαν τους West Floppers στην ενδέκατη τους ήττα στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 60-68

Οι Ρούκουνες μπήκαν σαν φαβορί στον αγωνιστικό χώρο και με τον Χατζάκη να βάζει 6 πόντους και να τον ακολουθεί στο σκοράρισμα ο Ζερντίσκι, έδειξαν οτί θέλουν την νίκη πολύ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν σκοράρισμα κυρίως με τον Μπέργιο. Λήξη πρώτου δεκαλέπτου 12-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι West Floppers πήραν τα ηνία του αγώνα και με τους Μπέργιο και Βένιο να συνεχίζουν το βιολί τος επιθετικά και με καλες αμυντικά προσπάθειες από την πλειοψηφία της ομάδας, μείωσαν τη διαφορά στον πόντο και πήγαν στο ημίχρονο με το κατά τους 32 – 33. Για τους Ρούκουνες που αντιμετώπιζαν πρόβλημα στο σκοράρισμα, ξεχώρισαν ο Ζερντίσκι και ο Κοβάτσος