Για ένα ημίχρονο άντεξε η Κατρακείλα στους φοβερούς γι' άλλο ένα ματς αμυντικά Abaleiros με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στην επικράτηση με τελικό σκορ 33-54.

Μουδιασμένο ξεκίνημα για τις δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι 2-5 υπέρ των Abaleiros στα πρώτο μισό με Λύμουρα από Κατρακείλα και Γκουλά να σκοράρει για Abaleiros.Στη συνέχεια οι δύο ομάδες σκόραραν από 4 πόντους (Θανασούλιας,Μπουχλής για Κατρακείλα και Γκουλάς, Μπολοτάκης για Abaleiros) για το 6-9 στο δεκάλεπτο.

Επιμέρους 4-15 αρχικά στο δεύτερο δεκάλεπτο υπέρ των Abaleiros για το 10-24 με Ζαΐμη,Γκουλά και Μπολοτάκη,6-0 σερί από Κατρακείλα με Μαργαρίτη και Μακαρατζή για το 16-24.Ο Μπολοτάκης με δίποντο έγραψε το 16-26 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Δυνατό ξεκίνημα με σερί 8-0 για τους φιλοξενούμενους στο τρίτο δεκάλεπτο για το +18 (16-34) με Μπολοτάκη και Ζαΐμη.Η Κατρακείλα ανέβασε λίγο την απόδοση της και μ' επιμέρους 9-4 με Παπαγεωργούση, Μπουλέτο, Γεωργακάκο μείωσε στους 13 (25-38) στο τέλος του δεκαλέπτου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Abaleiros μπήκαν αποφασισμένοι να τελειώσουν την υπόθεση νίκη μ' επιμέρους 2-8 για το 27-46 με Μπολοτάκη κι Αγγελόπουλο.Τρίποντο από Μακαρατζή,μια βολή από Μπολοτάκη και δίποντο του Ρηγανάκου για το 30-49 κι ακολούθως επιμέρους 3-5 με Μπουχλή, Θανασούλια να σκοράρουν για Κατρακείλα και Κολοβό, Αγγελόπουλο για Abaleiros για το τελικό 33-54.

MVP του αγώνα ο Ζαΐμης με 16 πόντους και 5 ριμπάουντ.