Σ' ένα σημαντικό βαθμολογικά ματς όσον αφορά την είσοδο στα playoffs οι StonVronto Raptors φάνηκαν πιο προετοιμασμένοι για τη νίκη κι επικράτησαν των ColdnSteak Warriors με τελικό σκορ 38-54.

Ισορροπημένο ξεκίνημα για τις δύο ομάδες αρχικά στο πρώτο δεκάλεπτο με τους Ράπτορες να προηγούνται 4-5 με Μπιζίκο και Νικολάκη.5-0 σερί για τους 'Πολεμιστές' με Καραντώνη και Ζευκιλή για το 9-5 κι εν συνεχεία επιμέρους 5-3 με Βάτσο κι Αμβροσίου για το 14-8.Ο Σακελλαρίδης με καλάθι και φάουλ έγραψε το 14-11 κι ο Αμβροσίου με δίποντο διαμόρφωσε το 16-11 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Raptors μπήκαν πιο δυνατά και μ' επιμέρους 2-7 ισοφάρισαν στους 18 πόντους με Μπιζίκο, Νικολάκη και Μαυρόπουλο.Ο Πιτσικάλης με δίποντο έγραψε το 20-18 για ν' ακολουθήσει σερί 7-0 για τους φιλοξενούμενους με Μπουλέτο,Μπιζίκο και Σακελλαρίδη για το 20-25 στο ημίχρονο.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε ακόμα πιο δυνατά για τους φιλοξενούμενους που έτρεξαν επιμέρους 4-12 κι ανέβασαν τη διαφορά στους 13 (24-37) με Σακελλαρίδη,Βασιλείου και Μπουλέτο.Στη συνέχεια το ματς ήταν πιο ισορροπημένο κι οι ομάδες σκόραραν από 7 πόντους με Μαργαρίτη και Καραντώνη οι Πολεμιστές και Μπιζίκο,Μαυρόπουλο οι Raptors για το 31-44.

Στην τέταρτη περίοδο οι Raptors ξεκίνησαν μ' επιμέρους 2-5 για το +16 (33-49) με Μπουλέτο και Νικολάκη.Σερί 5-0 με Καραντώνη κι Αμβροσίου για τους Warriors για το 38-49 κι εν συνεχεία 5-0 για τους Raptors με Σακελλαρίδη και Βασιλείου για το τελικό 38-54.

MVP του αγώνα ο Βασιλείου με 5 πόντους,18 ριμπάουντ,3 κλεψίματα και 5 τάπες.