Σε μία αναμέτρηση που έγινε την Κυριακή (10/03) στο δεύτερο κλειστό All Stars Arena του ΟΑΚΑ, οι Gin Supertonics είχαν «διπλό» τον Φίλιππο Πολύζο (19π., 13ρ.) και κέρδισαν τη Σφεντόνα με 74-61, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Division 2, στο Group 2, της περιφέρειας North. Οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν το ρεκόρ τους, στο 12-7 και ισοβαθμούν στην 3η θέση με τους Fatherland Havaliers και το People Café, περιμένοντας τι θα κάνουν οι Tragics και οι Tesseract στο μεταξύ τους, παιχνίδι. Από την άλλη μεριά, οι γηπεδούχοι έχουν πλέον ρεκόρ 4-15 και είναι στην 11η θέση μαζί με τους Itah Jazz).
Ο Πολύζος πέτυχε τρίποντο και έκανε το 3-0 υπέρ των φιλοξενούμενων στο 1’, στο ξεκίνημα του αγώνα, με τους γηπεδούχους να μειώνουν σε 3-2 στο 4’, με καλάθι από τον Μπαρδούτσο. Οι Gin Supertonics πήραν τον έλεγχο και έφτασαν να προηγούνται και με +10, με 16-6 στο 9’, έπειτα από τρίποντο του Γιώργου Μωραΐτη.  Η Σφεντόνα μείωσε σε 16-9 με τρίποντο του Σαχτούρη και η 1η περίοδος έληξε με τους Gin Supertonics να προηγούνται με 19-9, χάρις σε τρίποντο του Τσούμαλη.
Όσον αφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 21-14 στο 11’ και σε 25-18 στο 13’, με τρίποντο και λέι απ, του Μητρόπουλου, αντίστοιχα. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο +14, με το υπέρ τους, 35-21 στο 17’, έπειτα από δίποντο που πέτυχε ο Μανές. Η Σφεντόνα μείωσε σε 39-27 στο 19’ με δίποντο από τον Μπαρδούτσο, ενώ το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους Gin Supertonics να προηγούνται με 41-27, χάρις σε δίποντο του Τσούμαλη.
Η διαφορά μεγάλωσε στο δεύτερο μέρος, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν και στο +15, αφού προηγήθηκαν με 44-29 στο 21’ με τρίποντο του Γιώργου Μωραΐτη. Στο 24’, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 46-37, μετά από δίποντο του Μητρόπουλου. Η Σφεντόνα μείωσε και σε 51-43 στο 27’, μετά από λέι απ, του Παπανώτη. Η 3η περίοδος έκλεισε με τους Gin Supertonics να προηγούνται με 57-46, που διαμορφώθηκε στο 29’, με δίποντο του Αναστάση Μωραΐτη.
Με ένα 10-0 σερί ξεκίνησαν οι φιλοξενούμενοι στο τέταρτο δεκάλεπτο και έτσι βρέθηκαν μπροστά με +21, με το υπέρ τους, 67-46 με γκολ-φάουλ του Τσούμαλη στο 33’. Τα πάντα κρίθηκαν οριστικά εκεί, με τη Σφεντόνα να μειώνει τελικά σε 74-61 στο 39’ με δίποντο του Σαχτούρη και με αυτό το σκορ υπέρ των Gin Supertonics, τελείωσε ο αγώνας.
Player Of The Game: Έχοντας νταμπλ-νταμπλ, ο Φίλιππος Πολύζος των Gin Supertonics αναδείχθηκε ο πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα, με 19 πόντους (2/4δ., 5/11τρ.), 13 ριμπάουντ (11αμ.-2επ.), 3 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα και το κορυφαίο Efficiency με 25.
Παίκτης-Κλειδί: Το δεύτερο καλύτερο Efficiency των νικητών με 24, είχε ο Γιώργος Μωραΐτης, που τελείωσε το ματς με 20 πόντους (4/5δ., 4/8τρ.), 7 ριμπάουντ (6αμ.-1επ.) και 4 ασίστ.
Που κρίθηκε το ματς: Οι Gin Supertonics μάζεψαν 18 παραπάνω συνολικά ριμπάουντ από τους αντιπάλους τους (50 έναντι 32), εκ των οποίων 9 περισσότερα επιθετικά (16 έναντι 7). Επίσης, έβαλαν και 5 περισσότερα τρίποντα (10/35 με 28,6% έναντι 5/24 με 20,8%).
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Αντώνης Τσούμαλης (22π., 1/3β., 9/12δ., 1/11τρ., 5ρ., 3ασ., 1κλ.).
Όσον αφορά στη Σφεντόνα, πρώτοι σκόρερ από κοινού, ήταν οι Χρήστος Μπαρδούτσος (19π., 8/14δ., 1/7τρ., 4ρ., 1ασ.) και Σεραφείμ Μητρόπουλος (19π., 5/6β., 4/9δ., 2/6τρ., 7ρ., 3κλ., 1ασ.), ενώ διψήφιος στο σκοράρισμα ήταν επίσης ο Σταύρος Σαχτούρης (12π., 1/4β., 4/8δ., 1/3τρ., 5ασ., 4ρ., 3κλ.).