Οι Freaks κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 47-71 των μαχητικών για 2,5 δεκάλεπτα Stovronto Raptors σ' έναν αγώνα ανάμεσα σε δύο ομάδες που είναι αρκετά πιθανό να βρεθούν αντιμέτωπες στον πρώτο γύρο των πλέι οφ.

Καλύτερο ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο για Freaks που προηγήθηκαν 1-10 με σκορ από Νάκο, Κουρεντζή,Λιβανό κι Αγγελακόπουλο για ν' ακολουθήσει σερί 6-0 των Raptors με Σακελλαρίδη και Μπιζίκο για το 6-10 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Raptors μ' επιμέρους 9-7 μείωσαν στους 2 (15-17) με Μπιζίκο και Σακελλαρίδη.Ισορροπημένο παιχνίδι στη συνέχεια μ' επιμέρους 9-8 για το 24-25 με Σακελλαρίδη και Μπιζίκο να συνεχίζουν ν' απειλούν για Raptors και Κουρεντζή (6) και Μεγάλο να σκοράρουν για τους Freaks.Στη συνέχεια οι Freaks έτρεξαν μικρό επιμέρους 4-8 με Κουρεντζή, Χατζή κι Αγγελακόπουλο για το 28-33 στο ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Freaks μπήκαν αποφασισμένοι να βάλουν τις βάσεις για νίκη και μ' επιμέρους 5-10 με σκορ από Κουρεντζή,Φελεμέγκα και Νάκο έχρισαν διαφορά 10 πόντων (33-43).Στο δεύτερο μισό του τρίτου δεκαλέπτου το επιμέρους σκορ ήταν ισορροπημένο (5-7) με Μαρκουλή και Μπιζίκο να σκοράρουν για τους Raptors και τους Αγγελακόπουλο,Χατζή για τους Freaks για το 38-5,0 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Πολύ δυναμικά ξεκίνησαν και στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι που έτρεξαν σερί 9-0 με Νάκο,Μεγάλο και Κουρεντζή για το 38-59.Απάντηση από Raptors με μικρό σερί 4-0 από τον Μπιζίκο για το 42-59 για ν' ακολουθήσει επιμέρους 5-12 υπέρ των Freaks με Χατζή, Φελεμέγκα κι Αγγελακόπουλο για το τελικό 47-71.

MVP του αγώνα οι Τάσος Νάκος με 10 πόντους και 20 ριμπάουντ κι Αγγελακόπουλος με 19 πόντους και 10 ριμπάουντ μ' αξιολόγηση 22 έκαστος.