Σ' ένα ματς που ήταν ντέρμπι για τρία δεκάλεπτα οι Sons of Kallipoli κατάφεραν να επικρατήσουν των Baskethoopers με σκορ 53-40 και να μπούνε δυνατά στη διεκδίκηση της 3ης θέσης στον όμιλο τους.

Ισορροπημένο ξεκίνημα στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να σκοράρουν από 5 πόντους με Πρόκο και Νικόλα οι γηπεδούχοι και Διαμαντή, Παυλόπουλο οι φιλοξενούμενοι.Στη συνέχεια είχαμε συνεχείς εναλλαγές στο προσπέρασμα μέχρι το 11-10 που ήταν το σκορ στο τέλος του δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο,αρχικά επιμέρους 6-3 (17-13) για Sons of Kallipoli με Λάουρεν,Ναρεκιάν και Γιαννουλάτο για ν’ ακολουθήσει σερί 11-0 από τους Baskethoopers με Διαμαντή, Παυλόπουλο και Λάππα για το 17-24.Απάντηση με σερί 4-0 από Νικόλα και Γιαννουλάτο για το 21-24 και μια εύστοχη βολή του Παυλόπουλου για το 21-25 στο τέλος του ημιχρόνου.

Δυστοκία επιθετικά στα πρώτα λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου με τις δύο ομάδες να σκοράρουν από 2 πόντους (23-27) με Γιαννουλάτο και Νίκο Τσούπρο.Στη συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι μ' επιμέρους 7-2 προσπέρασαν 30-29 με Λάουρεν,Νικόλα και Γιαννουλάτο.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Sons of Kallipoli μπήκαν αποφασισμένοι να καθαρίσουν την υπόθεση νίκη μ' επιμέρους 9-2 (39-31) με Γιαννουλάτο και Πρόκο και στη συνέχεια αύξησαν τη διαφορά στους 13 (47-34) με Ναρεκιάν,Νικόλα και Πρόκο,μια διαφορά που διατηρήθηκε μέχρι το τελικό 53-40.

MVP του αγώνα ο Γιαννουλάτος με 23 πόντους,7 ριμπάουντ,4 ασίστ και 4 κλεψίματα.