Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής για τη  Division  3 – Group 2 στις κλειστές εγκαταστάσεις Salas Sports στο Ίλιον ήρθαν αντιμέτωποι οι BasketFathers με τους Gipsy Blinders με το ροζ φύλλο να καταλήγει εύκολα στους γηπεδούχους

Από την πρώτη περίοδο έδειξαν τα δόντια τους οι ‘’Μπασκετοπατέρες’’ μπαίνοντας δυναμικά και κλείνοντας το 1ο δεκάλεπτο με το υπέρ τους σκορ στο 20-12. Σε αυτό το πρώτο διάστημα του παιχνιδιού ξεχώρισε για τους γηπεδούχους ο Τυράκης με 6π ενώ για τους ‘Gipsy’ ζεστός μπήκε ο Πολίτης με 5π

Καλύτερη εικόνα για τους φιλοξενούμενους στο 2ο δεκάλεπτο και πάλι όμως να υπολείπονται σε επιμέρους σκορ στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο του παιχνιδιού μην μπορώντας να μειώσουν εν τέλει τη διαφορά. Οι 6π του Πιπίλη δεν ήταν αρκετοί για τους ‘Gipsy’ καθώς οι ‘Πατέρες’ είχαν μεγαλύτερο πλουραλισμό με τους Αμπαντζή (4π) και Τρίμη (6π) να σκοράρουν με χαρακτηριστική ευκολία. Σκορ ημιχρόνου 37-27 υπέρ των γηπεδούχων

Η τρίτη όμως περίοδος ήταν σκέτη καταστροφή για την ομάδα των Gipsy Blinders καθώς σε δέκα λεπτά παιχνιδιού σημείωσαν μόλις 2π με τον Διονύση Πολίτη δεχόμενοι στο καλάθι τους άλλους 16π από τους γηπεδούχους. Στην εξίσωση για τους ‘Fathers’ μπήκαν οι Νίκος Καλτσάς και Ηρακλής Κωστής προσφέροντας 6π και 4π αντίστοιχα με το σκορ να διαμορφώνεται στο 53-29

Διαδικαστική η τελευταία περίοδος του παιχνιδιού καθώς τα πάντα είχαν πλέον κριθεί. Μη έχοντας πλέον κάποιο άγχος οι φιλοξενούμενοι ήταν για πρώτη φορά νικητές σε επιμέρους σκορ ανά περίοδο με 18 – 16 κλείνοντας έτσι την αναμέτρηση με το τελικό 69-47

MVP:  Κορυφαίος της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης Τρίμης με double-double Σημείωσε 16 πόντους, μάζεψε 10 ριμπάουντ ενώ υπέπεσε και σε 2 λάθη.

Καλύτερος των ηττημένων άλλα απελπιστικά μόνος ήταν ο Διονύσης Πολίτης με 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 6 κλεψίματα και 4 λάθη.

Που κρίθηκε το ματς : Στη μεγαλύτερη αποφασιστικότητα που έδειξαν οι γηπεδούχοι να κατακτήσουν το ροζ φύλλο από την πρώτη στιγμή που πάτησαν στο παρκέ