Στο πλαίσιο των play off του 3ου Division οι Bricklayers  αναμετρήθηκαν με τους Terror East για το game 1 της μεταξύ τους σειράς. Ο αγώνας ήταν μονόπλευρος με τους Bricklayers να επιβάλλουν τον ρυθμό τους από το 1ο δεκάλεπτο. Ξέφυγαν στο σκορ και επιβλήθηκαν με σχετική άνεση. 91-50 ήταν το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Οι Bricklayers έθεσαν γερές βάσεις για την νίκη από το 1ο δεκάλεπτο. Έτρεξαν 1 ακραίο σερί, πέτυχαν 33 πόντους, δέχθηκαν 12 πόντους από τους «τρομοκράτες» και έφτασαν στο +21. Για τους γηπεδούχους 14 πόντους πέτυχε ο Μοδάκης. 6 είχε ο Γιαννίκας και 5 ο Βέργος. Για τους Terror East 2 τρίποντα είχε ο Στόκας και 4 πόντους ο Ντεντόπουλος.

Οι γηπεδούχοι άφησαν το πόδι από το γκάζι στην 2η περίοδο. Οι Terror East δεν έχασαν ευκαιρία. Προσπάθησαν πολύ και έριξαν την διαφορά στους 16 πόντους. Το επιμέρους σκορ ήταν 11-16. Για τους Bricklayers σειρά στο σκοράρισμα πήρε ο Κουταλίάς με 4 πόντους. 1 τρίποντο πέτυχε ο Γιαννίκας. Για τους Terror East 5 πόντους έβαλε ο Καλοπήτας. Σαπουντζής και Ντεντόπουλος είχαν από 4 έκαστος.

Οι Bricklayers «καθάρισαν» το παιχνίδι στο 3ο δεκάλεπτο. Με οργανωμένες επιθέσεις, γρήγορους αιφνιδιασμούς και οργανωμένες άμυνες έφτασαν στο +27. 20-9 ήταν το επιμέρους σκορ με τους Terror East να μην έχουν τρόπο να ανταπεξέλθουν στην πίεση των Bricklayers. Για τους γηπεδούχους 11 ακόμα πόντους έβαλε ο ασταμάτητος Μοδάκης. Ακολούθησε με 5 πόντους ο Γιαννίκας. 5 πόντους είχε για τους «τρομοκράτες» ο Φούρλας.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν η 4η περίοδο. Οι 2 ομάδες δοκίμασαν διάφορα πράγματα εν όψει game 2. 91-50 ήταν το τελικό σκορ με την περίοδο να λήγει 27-13. Για τους νικητές 9 είχε ο Κουταλιάς και 6 ο Βέργος. Για τους ηττημένους σκόραρε όλη η ομάδα που έκανε rotation!

Mvp του αγώνα ήταν ο Α. Μοδάκης με 27 πόντους, 10 ριμπάουντ (7-3), 1 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 μπλοκ και 2 λάθη σε 34 λεπτά. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κ. Ντεντόπουλος με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ (7-1), 2 ασίστ και 1 μπλοκ σε 28 λεπτά συμμετοχής.

Key player: Ο παράγοντας Χ ήταν ο Α. Κουταλιάς με 18 πόντους, 11 ριμπάουντ (9-2), 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος σε 33 λεπτά αγώνα.