Το βράδυ της Πέμπτης, στην all star arena στο ΟΑΚΑ, οι Athens Bulls αναμετρήθηκαν με τους Kleious Warriors. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για 1 ημίχρονο. Ύστερα, οι Warriors πάτησαν το πόδι στο γκάζι, ξέφυγαν στο σκορ και κέρδισαν για ακόμα μια φορά φέτος. 54-85 ήταν το τελικό σκορ!

Πολύ ανταγωνιστικό ήταν το 1ο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Οι 2 ομάδες μπήκαν έτοιμες στο παρκέ, έπαιξαν γρήγορο, αλλά αποδοτικό μπάσκετ και προσέφεραν ωραίες φάσεις. 19-26 ήταν το επιμέρους σκορ με τους Warriors να δημιουργούν μια διαφορά 7 πόντων. 12 πόντους είχε για τους «ταύρους» ο Αγγελόπουλος.11 είχε ο Αγγελόπουλος και 5 ο Βύνιος για τους Warriors.

Στο +9 έφτασαν οι αήττητοι πρωτοπόροι της Α2 Warriors. 13-15 ήταν το επιμέρους σκορ με τους Bulls να μην μπορούν να πλησιάσουν στο σκορ. 5 πόντους πέτυχε για τους γηπεδούχους ο Οφανουδάκης, με τον Βύνιο να ακολουθεί με 7.

Η διαφορά έφτασε στους 16 στο 3ο δεκάλεπτο. Οι φιλοξενούμενοι συνέχιζαν να παίζουν στον ίδιο γρήγορο ρυθμό, εκμεταλλεύτηκαν την κούραση των Bulls και σφράγισαν την νίκη. 13-20 ήταν το επιμέρους σκορ. Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Ορφανουδάκης με 5, ενώ με 4 ακολούθησε ο Μητράκης. 6 είχε ο Αρτινός και 5 ο Αρχοντάκης για τους Warriors.

Με την διαφορά στους 16 διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν η 4η περίοδος. Μολαταύτα, οι Kleious δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι και σταμάτησαν στους 85 πόντους και στο +31. 9-24 ήταν το σκορ του δεκαλέπτου. 5 είχε ο Αγγελόπουλος για τους ηττημένους. Από 8 είχαν Βράτιμος και Αρχοντάκης για τους νικητές!

Mvp του αγώνα ήταν ο Ι. Αρχοντάκης με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ (5-3), 1 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 λάθος σε 28 λεπτά. Ο Δ. Μητράκης ξεχώρισε για τους ηττημένους με 11 πόντους, 11 ριμπάουντ (7-4), 3 κλεψίματα, 3 κοψίματα και 3 λάθη σε 40 λεπτά συμμετοχής.

Key player: Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο Γ. Βύνιος με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ (4-5), 1 ασίστ και 1 λάθος σε 19 λεπτά αγώνα!