Στο πλαίσιο των 32 του Atlas Cup, οι Κ9 Bulls υποδέχθηκαν στο ΟΑΚΑ τους SquidBallz. Οι 2 ομάδες της Α1 κατηγορίας της north περιοχής έπαιξαν ωραίο μπάσκετ, προσέφεραν θέαμα, ενώ είδαμε 1 ντέρμπι. 68-59 ήταν το τελικό σκορ με τους «ταύρους» να παίρνουν το εισιτήριο για τους 16 του θεσμού!

Ισορροπημένο και μέτριο επιθετικά ήταν το 1ο δεκάλεπτο του αγώνα. 10-8 ήταν το επιμέρους σκορ υπέρ των Κ9. 2 καλάθια είχε για τους γηπεδούχους ο εκρηκτικότατος Μυλωνάς, ενώ από 2 πόντους είχαν 4 παίχτες των SquidBallz.

Το 1ο ημίχρονο έκλεισε με τους φιλοξενούμενους να είναι μπροστά με 1 πόντο. 26-27 ήταν το σκορ στα α’ μέρος του αγώνα με τις 2 ομάδες να παίζουν σκληρό, αλλά ορθό μπάσκετ. Σειρά στο σκοράρισμα για τους γηπεδούχους πήρε ο Πριτσιούλης με 8 πόντους, ενώ 4 είχε ο Μυλωνάς. Για τους SquidBallz κουπί με 12 πόντους τράβηξε ο Καλαποθαρακός.

Το -3 σε +1 μετέτρεψαν οι K9 Bulls στην 3η περίοδο της αναμέτρησης. Οι 2 ομάδες συνέχιζαν να παίζουν μπάσκετ σε αυτό τον γρήγορο ρυθμό, ενώ δεν έλλειψαν τα σκληρά μαρκαρίσματα και τα δύσκολα σουτ. 19-15 ήταν το επιμέρους σκορ. 6 πόντους είχε για τους γηπεδούχους ο Μαντάς, ενώ τον χαβά του με άλλα 2 καλάθια συνέχισε ο Μυλωνάς. 6 είχε ο Δακουτρός για τους φιλοξενουμένους.

Με την διαφορά στο μισό καλάθι, η πρόκριση θα κρινόταν στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο. Μπορεί οι SquidBallz να προσπάθησαν, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν τα ηνία του αγώνα, η διαφορά έφτασε μέχρι τους 12 και οι Κ9 Bulls πήραν την πρόκριση στους 16 του κυπέλλου. 68-59 ήταν το τελικό σκορ. 7 πόντους είχε ο Μυλωνάς και 6 ο Πριτσιούλης για τους νικητές, ενώ 7 είχε για τους ηττημένους ο Καλαποθαράκος.

Mvp του αγώνα ήταν ο Α. Μυλωνάς με 20 πόντους, 7 ριμπάουντ (4-3), 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, 1 κόψιμο και 2 λάθη σε 31 λεπτά συμμετοχής. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γ. Καλαποθαράκος με 23 πόντους, 2 ριμπάουντ (2-0), 4 ασίστ και 3 λάθη σε 31 λεπτά αγώνα!

Key player: Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο Α. Μαρούλης με 10 πόντους, 10 ριμπάουντ (2-8), 3 ασίστ και 1 λάθος σε 29 λεπτά!

Το παιχνίδι κρίθηκε από το δίδυμο Πριτσιούλης-Μυλωνάς που κυριάρχησε στο 4ο δεκάλεπτο!