Στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής για την Α3 κατηγορία οι Orlando Tragic υποδέχθηκαν τους μόλις 5 Basket Walkers. Το παιχνίδι ήταν σχετικά μονόπλευρό με το Orlando να ξεφεύγει από νωρίς. 68-46 ήταν το τελικό σκορ με τους Walkers να δείχνουν πολλά θετικά στοιχεία.

Το Orlando έδειξε τις διαθέσεις του από το 1ο δεκάλεπτο. Πέτυχε 19 πόντους, έπαιξε γρήγορο μπάσκετ, επέβαλλε τον ρυθμό του και δημιούργησε μια διαφορά 8 πόντων. Στους 11 πόντος έμειναν οι Walkers που δεν μπορούσαν να ανταπεξέλθουν 100% στην πίεση των Tragic. 10 είχε για τους γηπεδούχους ο Σαρακηνός, ενώ 4 ο Φαφούτης για τους Walkers.

Η διαφορά ξέφυγε τελείως στην 2η περίοδο. Το Orlando πάτησε το πόδι στο γκάζι, έφυγε πολύ μπροστά και δεν ξανακοίταξε πίσω. 22-8 ήταν το επιμέρους σκορ με την διαφορά να φτάνει τους 22 πόντους. Οι Walkers που ήταν μόλις 5 δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν. Σχεδόν όλη η ομάδα του Orlando σκόραρε με συνέπεια στο δεκάλεπτο. 2 τρίποντα έβαλε για τους φιλοξενούμενους ο Φαφούτης.

Ισορροπημένο ήταν το 3ο δεκάλεπτο με το επιμέρους σκορ να είναι 15-15. Η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη για να επιτευχθεί κάποια ανατροπή. Έτσι οι Tragic άφησαν το πόδι από το γκάζι και απλά την συντήρησαν. 5 είχε ο Αβαράκης και 4 ο Μαστρογιαννάκης. Για τους Walkers 3 καλάθια έβαλε ο Βλάχος.

Στον ίδιο ρυθμό κινήθηκε και η 4η περίοδος με το σκορ να είναι 12-12. 68-46 έδειχνε ο πίνακας στο τέλος του αγώνα. Για τους νικητές 7 πόντους έβαλε ο Πράσσος. Από 5 είχαν Βλάχος και Γαβαλάς για τους μαχητικότατους Basket Walkers!

Mvp του αγώνα ήταν ο Δ. Γκόρος με 6 πόντους, 11 ριμπάουντ (11-0), 8 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη σε 35 λεπτά! Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Δ. Φαφούτης με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ (5-2), 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 4 λάθη σε 40 λεπτά συμμετοχής.

Key player: Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο Δ. Ντάσιος με 6 πόντους, 8 ριμπάουντ (5-3), 8 ασίστ, 5 κλεψίματα, 1 μπλοκ και 2 λάθη σε 36 λεπτά αγώνα!