Οι Clerks κατάφεραν να επικρατήσουν των μαχητικών Vikings στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής για τη league 2 south με τελικό σκορ 52-58 χάρη στο εξαιρετικό τους τελευταίο δεκάλεπτο,διάστημα στ' οποίο κατάφεραν ν' ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση με τους Vikings να έχουν σχεδόν σταθερά το προβάδισμα μέχρι εκείνο το σημείο.

Στ πρώτο δεκάλεπτο οι Vikings ξεκίνησαν δυνατά κι έτρεξαν σερί 6-0 με Βασίλη Λιάκο και Μπεχράκη.Οι Clerks σημείωσαν τον πρώτο τους πόντο (6-1) απ' τη γραμμή της φιλανθρωπίας με 1/2 βολές απ' τον Ράνη και στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έτρεξαν επιμέρους 10-6 για το +9 (16-7) με Στέλιο Λιάκο,Μπεχρακη και Γιαπράκη.Το δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 18-10 υπέρ των Vikings.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Clerks ξεκίνησαν με σερί 6-0 με Λειβαδά,Σπυράτο και Κοσκέρα για να μειώσουν στους 2(18-16).Οι Vikings ανέβασαν τη διαφορά στους 5 (23-18) με σκορ από Μπεχράκη,Βασίλη Λιάκο και Στέλιο Λιάκο για ν' ακολουθήσει νέο σερί 6-0 απ΄ τους Clerks από Θανάση,Αγγελονίτη και Κοσκέρα για να λήξει το ημίχρονο στο +1 υπέρ των Clerks (23-24).

Ντέρμπι στο πρώτο μισό του τρίτου δεκαλέπτου με το επιμέρους σκορ να είναι 11-9 υπέρ των Vikings (34-33) με τους Ζαχαράτο,Μπεχράκη και Γιαπράκη να σκοράρουν για τους γηπεδούχους και τους Μαρίνο και Λειβαδά για τους φιλοξενούμενους.Σ' εκείνο το σημείο οι Vikings έτρεξαν σερί 7-0 με Μπεχράκη,Γιαπράκη και Πασά για να κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 8 πόντους (41-33).

Τα πρώτα λεπτά του τέταρτου δεκαλέπτου ήταν ουσιαστικά το σημείο στ' οποίο κρίθηκε ο αγώνας καθώς με σερί 12-0 οι Clerks προσπέρασαν με 4 (41-45) με μπροστάρηδες τους Μαρίνο,Σπυράτο,Θανάση και Κοσκέρα.Οι Vikings απάντησαν με τρίποντο του Μπεχράκη για το 44-45 και στη συνέχεια κατάφεραν να προσπε΄ρασουν για ένα πόντο (49-48) με Γιαπράκη,Λιάκο Βασίλη και Μπεχράκη.Οι Clerks πέρασαν μπροστά για 5 πόντους με νέο σερί 6-0 (49-54) με Σπυράτο,Μαρίνο και Ράνη.Οι Vikings παρέμειναν ζωντανοί στη διεκδίκηση της νίκης με τρίποντο του Πασά (52-54) αλλά όντας ψύχραιμοι απ' τη γραμμή της φιλανθρωπίας ο Κοσκέρας κι ο Μαρίνος διαμόρφωσαν το τελικό 52-58 υπέρ των Clerks.

MVP του αγώνα ο Μαρίνος που σημείωσε 14 πόντους όλους στο δεύτερο ημίχρονο.