Στο πλαίσιο των 32 του Atlas Cup στην all star arena του ΟΑΚΑ, οι All Star Survivors (A2 OAKA) αντιμετώπισαν το Risko (Α1 Καισαριανή) σε 1 παιχνίδι που οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του αγώνα από νωρίς και πέτυχαν μια εύκολη νίκη. 71-95 ήταν το τελικό σκορ του αγώνα!

Μια διαφορά 8 πόντων δημιούργησε το Risko στο 1ο δεκάλεπτο. 18-26 ήταν το επιμέρους σκορ. Για τους γηπεδούχους 8 πόντους είχε ο Κυριακίδης Ν., ενώ 2 τρίποντα έβαλε ο Μαντάς. 9 είχε ο Βασσάλος και 6 ο Κουκουλάς για τους πρωτοπόρους.

Στο +13 έφτασε η διαφορά στην 2η περίοδο. Το RIsko εξακολούθησε να παίζει οργανωμένο μπάσκετ, έβαλε πολλά καλάθια στον αιφνιδιασμό και τιμώρησε τα κακά γυρίσματα των Survivors. 17-22 ήταν το επιμέρους σκορ στο 2ο μισό του ημιχρόνου. Από 4 πόντους είχαν Μαντάς και Κυριακίδης Ανέστης για τους γηπεδούχους. 10 πόντους είχε ο Βασσάλος που συνέχισε τον χαβά του, ενώ με 8 ακολούθησε ο εξαιρετικός Κουκουλάς.

Τα πράγματα έγιναν ιδιαίτερα δύσκολα για τους Survivors στην 3η περίοδο με την διαφορά να αγγίζει τους 20 πόντους (18). Για το Risko Από 5 πόντους είχαν Κουκουλάς και Βασσάλος. 6 είχε ο Μέης για τους εκτός ρυθμού γηπεδούχους.

Με την απόσταση των 2 ομάδων στους 18, το 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Η διαφορά έφτασε στους 24 με το σκορ της περιόδου να είναι 18-24 και το Risko να παίρνει 1 εύκολη πρόκριση στους 16 του θεσμού. 8 είχε ο Στρατηγαρέας και 7 ο Πίτσαρης για τους νικητές. 10 είχε ο Ανέστης Κυριακίδης για τους ηττημένους. 71-95 ήταν το τελικό σκορ.

Mvp του αγώνα ήταν ο Ι. Βασσάλος με 26 πόντους, 4 ριμπάουντ (3-1), 4 ασίστ και 1 λάθος σε 37 λεπτά συμμετοχής. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γ. Μέης με 18 πόντους, 8 ριμπάουντ (4-4), 1 ασίστ και 1 κόψιμο σε 31 λεπτά αγώνα!

Key player: Ο παράγοντας Χ ήταν ο Γ. Κουκουλάς με 25 πόντους, 3 ριμπάουντ (1-2), 7 ασίστ, 2 κλεψίματα και 4 λάθη σε 36 λεπτά!