Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας για το 2ο γκρουπ, οι All Star Survivors αντιμετώπισαν τους LiakParts. Μπορεί και οι 2 ομάδες να είχαν απουσίες, αλλά οι γηπεδούχοι με οδηγό τον Μέη κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα σε 1 αγώνα με ωραίες φάσεις. 60-39 ήταν το τελικό σκορ!

Το πόδι στο γκάζι πάτησαν οι γηπεδούχοι στο 1ο δεκάλεπτο. Παίζοντας πολύ γρήγορο μπάσκετ, δημιούργησαν μια διαφορά 13 πόντων. 20-7 ήταν  το επιμέρους σκορ. 7 πόντους είχε ο Γκίζης και 5 ο  Μέης, ενώ στους 3 πόντους του Λ. Παντελή στάθηκαν οι LiakParts.

Στο +18 έφτασαν οι Survivors στην 2η περίοδο, «καθαρίζοντας» έτσι το παιχνίδι. 16-11 ήταν το επιμέρους σκορ με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν. 7 πόντους πέτυχε ο εξαιρετικός Πιτσίνιαγκας, ενώ 6 ακόμα έβαλε ο Μέης. 7 είχε ο Μπάρδης για τους δίχως ρυθμό φιλοξενούμενους.

Η διαφορά μεγάλωσε ακόμα περισσότερο στο 3ο δεκάλεπτο. Οι Survivors έχοντας τον Μέη οδηγό κατάφεραν να κάνουν ωραία πράγματα στο παρκέ και έδειξαν το ταλέντο τους. Σειρά στο σκοράρισμα για τους προπορευόμενους πήρε ο Κυριακίδης με 7 πόντους. 4 είχε ο Χρήστου για τους LiakParts. 15-10 ήταν το επιμέρους σκορ.

Πιο ισορροπημένο ήταν το 4ο δεκάλεπτο με τους Survivors να αφήνουν το πόδι από το γκάζι.  9-11 ήταν το επιμέρους και 60-39 το τελικό σκορ. 5 πόντους είχε για τους νικητές ο Πιτσίνιαγκας, ενώ 6 ο Μπάρδης και 5 ο Χρήστου για τους ηττημένους.

Mvp του αγώνα ήταν ο Γ. Μέης με 19 πόντους, 25 ριμπάουντ (13-12), 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος σε 30 λεπτά αγώνα. Ο Ν. Μπράδης ξεχώρισε για τους ηττημένους με 17 πόντους, 9 ριμπάουντ (7-2), 2 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο και 3 λάθη σε 40 λεπτά.

Key player: Ο παράγοντας Χ ήταν ο Σ. Πιτσίνιαγκας με 16 πόντους, 4 ριμπάουντ (3-1), 2 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 23 λεπτά συμμετοχής.