Εντυπωσιακό παιχνίδι και ντέρμπι (κυρίως για 3 δεκάλεπτα) ανάμεσα στους Αργώ κίνητους και τους 3 κι ο Kukoc με τους δεύτερους να καταφέρνουν το ροζ φύλλο με σκορ 68-85 χάρη στο καλύτερο διάβασμα του αγώνα και των καλύτερων επιλογών τους στην τελευταία περίοδο.Οι φιλοξενούμενοι 3 κι ο Kukoc ξεκίνησαν πιο δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκαν με 5-12 στο πρώτο πεντάλεπτο με σκορ κυρίως από τον Παπαδημητρίου (που έκανε θραύση και στα ριμπάουντ) και τον Τσιάνα αλλά και τον Τυλιγάδα να οργανώνει μαεστρικά την επίθεση της ομάδας του.Ακολούθησε σερί 6-0 με σκόρερ τον Σοφούλη για τους Αργώ κίνητους (11-12) για να κλείσει η περίοδος στο 12-16.Ντέρμπι καθ' όλη τη διάρκεια της δεύτερης περιόδου με πολλές ισοπαλίες κι εναλλαγές στο σκορ μέχρι το 27-27 με σκόρερ κυρίως τους Σοφούλη που πέτυχε 11 σερί πόντους και τον Πουλή να προσθέτει άλλους 4 για τους Αργώ κίνητους ενώ για τους 'Τόνιδες' κύριοι εκφραστές των επιθέσεων ήταν ο Παπαδημητρίου κι ο Τσίανας.Από το σημείο εκείνο οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν σερί 4-9 με σκορ από τον Τσιάνα για να κλείσει το ημίχρονο στο 34-36.Το ντέρμπι συνεχίστηκε και στην τρίτη περίοδο με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν κεφάλι 5 πόντους (37-42) και τους γηπεδούχους να μειώνουν στον πόντο (43-44) με τρίποντα από Σοφούλη και Μαρκόπουλο.Στη συνέχεια η διαφορά παρέμεινε σταθερά στα επίπεδα των 5-7 πόντων για να κλείσει η τρίτη περίοδος με σκορ 52-57 υπέρ των 3 κι ο Kukoc.Στην τέταρτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν να πατάνε καλύτερα στο γήπεδο και με πιο σωστές επιλογές επιθετικά άνοιξαν τη διαφορά στους 13 (56-69) με πρωταγωνιστές τον Τσιάνα και τον Μελά και τον Σοφούλη να προσπαθεί να κρατήσει στη διεκδίκηση της νίκης τους Αργώ κίνητους.Τελικό αποτέλεσμα 68-85 υπέρ των 3 κι ο Kukoc.

MVP της αναμέτρησης ο Παπαδημητρίου που ξεχώρισε τόσο για το σκοράρισμα όσο και για τα ριμπάουντ που μάζεψε.Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σοφούλης.