Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας οι Athenian Warriors αντιμετώπισαν τους Bandicoots. Οι 2 ομάδες του 1ου group έπαιξαν σκληρό μπάσκετ  στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. 36-48 ήταν το τελικό σκορ με τους Bandicoots να έχουν τα ηνία του αγώνα καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης!

Με το πόδι πατημένο στο γκάζι ξεκίνησαν οι φιλοξενούμενοι. Οι Bandicoots έτρεξαν στο ανοιχτό γήπεδο, έβαλαν εύκολα καλάθια και δημιούργησαν μια διαφορά 11 πόντων. 8-19 ήταν το σκορ της 1ης περιόδου. 9 πόντους είχε για τους Bandicoots ο Λασκαράτος. 2 τρίποντα πέτυχε ο Α. Κατσανάκης για τους εκτός ρυθμού Warriors!

Στο 2ο δεκάλεπτο το τέμπο έγινε πιο αργό. Παρόλα αυτά, οι Bandicoots αύξησαν κατά 3 πόντους την διαφορά υπέρ τους (14 πόντοι). 11-14 ήταν το επιμέρους σκορ. 2 καλάθια πέτυχε για τους γηπεδούχους ο Παρδαλάκης, ενώ στο 3ο του τρίποντο ευστόχησε ο Α. Κατσανάκης. Από 4 πόντους είχαν Τσουκαλάς και Αντωνίου για τους προπορευόμενους.

Στο +18 έφτασαν οι ονειρικοί Bandicoots στην 3η περίοδο. Στο διάστημα αυτό, οι 2 ομάδες ήταν γενικά άστοχες. 5-9 ήταν το επιμέρους σκορ. 3 πόντους είχε για τους γηπεδούχους ο Νανούσης, ενώ 4 είχε ο Κωσταβέλης για τους Bandicoots!

Στην αντεπίθεση πέρασαν οι Athenian Warriors στο 4ο δεκάλεπτο. Μολαταύτα, η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη για να ανατραπεί. 12-6 ήταν το επιμέρους σκορ του δεκαλέπτου. 3 τρίποντα ακόμα έβαλε ο Α. Κατσανάκης για τους γηπεδούχους που γνώρισαν την ήττα με σκορ 36-48. 2 καλάθια είχε ο Λασκαράτος για τους νικητές!

Mvp του αγώνα ήταν ο Α. Λασκαράτος με 14 πόντους, 12 ριμπάουντ (5-7), 1 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 λάθος σε 31 λεπτά συμμετοχής. Ο Α. Κατσανάκης ξεχώρισε για τους ηττημένους με 18 πόντους, 8 ριμπάουντ (6-2), 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 5 λάθη σε 31 λεπτά.

Key player: Ο παράγοντας Χ ήταν ο Ε. Κωσταβέλης με 7 πόντους, 19 ριμπάουντ (17-2), 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, 1 μπλοκ και 1 λάθος σε 33 λεπτά αγώνα.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο 3ο δεκάλεπτο  όπου η διαφορά έφτασε στους 18 πόντους!