Μεγάλη νίκη για το Ba.Shock απέναντι στους δυνατούς Forty plus στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής με τελικό σκορ 67-63.

Το Ba.Shock μπήκε καλύτερα στον αγώνα και προηγήθηκε 8-5 με Μπουλούμπαση,Καμαράτο και Σπαθή για ν' ακολουθήσει σερί 6-0 από Forty plus από Κατράνη και Μακρή για το 8-11.Η διαφορά ανέβηκε στους 6 μ' επιμέρους σκορ 6-9 από Κατράνη και Μακρή για να κλείσει το δεκάλεπτο με σκορ 14-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το Ba.Shock έτρεξε επιμέρους 8-5 με Σιμώνη,Μπουλούμπαση και Κάσση για το 22-25 και κατάφερε να μειώσει ακόμα περισσότερο μέχρι το τέλος του ημιχρόνου καθώς το ματς ήταν ισορροπημένο (επιμέρους 8-7) με Μπουλούμπαση και Κάσση να σκοράρουν για τους γηπεδούχους και τους Σωτηροπούλο,Κατράνη και Μακρή για να προκύψει το 30-32 υπέρ των Forty plus.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι αρχικά κατάφεραν να προσπεράσουν με 2 (36-34) με Κάσση και Καμαράτο για ν' απαντήσουν με σερί 6-0 οι Forty plus από Κατράνη και Μακρή για το 36-40.Στη συνέχεια το Ba.Shock έτρεξε σερί 5-0 από Μπουλούμπαση και Κάσση για το 41-40 και μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου έτρεξε επιμέρους 7-5 με Μπουλούμπαση,Καμαράτο και Κάσση για το 48-45.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Forty plus κατάφεραν να προσπεράσουν με 1 (58-59) μ' επιμέρους 10-14 με Κατράνη,Μακρή,Ορνεράκη και Σωτηροπούλο αλλά οι γηπεδούχοι μ' επιμέρους 8-4 από Γεωργίου,Σιμώνη,Καμαράτο και Ζαχαριουδάκη προσπέρασαν με 3 (66-63).Ο Καμαράτος με μια εύστοχη βολή διαμόρφωσε το τελικό 67-63.

MVP του αγωνα ο Μπουλούμπασης που σημείωσε 17 πόντους.