Από ένα ημίχρονο δυνατό είχανε οι δύο ομάδες στην αναμέτρηση Baskethoopers-Red rock με τους γηπεδούχους να υπερτερούν στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου και τους φιλοξενούμενους να επιβάλλουν τον ρυθμό τους στο δεύτερο ημίχρονο και να παίρνουν το ροζ φύλλο με τελικό σκορ 50-64.

Πόντο πόντο πήγαινε το ματς τα πρώτα λεπτά για τις δύο ομάδες μέχρι το 5-6 για ν' ακολουθήσει σερί 6-0 για τους Baskethoopers με Στουραϊτη,Σκέντρο και Λάππα για το 11-6.Στη συνέχεια ακολούθησε επιμέρους σκορ 5-5 με Στουραϊτη και Ρηγανάκο για τους γηπεδούχους και Νίνο,Στεφάνου για τους φιλοξενούμενους για να κλείσει το δεκάλεπτο με σκορ 19-14 υπέρ των Baskethoopers.

Πολύ δυνατό ξεκίνημα στο δεύτερο δεκάλεπτο για τους γηπεδούχους οι οποίοι μ' επιμέρους σκορ 7-2 ανέβασαν τη διαφορά στους 10 (26-16) με τους Τσούπρο,Κοντομίχαλο και Ρηγανάκο.Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με δικό τους 5-0 με Σταυρόπουλο,Μπερδεμπέ και Στεφάνου για το 26-23 με το ημίχρονο να κλείνει με +3 για τους Baskethoopers (29-26).

Ανατροπή σκηνικού στην τρίτη περίοδο με τους Red rock να μπαίνουν 'με το μαχαίρι στα δόντια' κι αφού προσπέρασαν 29-31 με Σταυρόπουλο και Μπερδεμπέ δε κοιτάξανε ποτέ πίσω και μ' επιμέρους σκορ 5-17 προηγήθηκαν με 9 πόντους (34-43) με τους Σταυρόπουλο,Μπερδεμπέ και Στεφάνου κύριους εκφραστές στην επίθεση αλλά και φοβερή άμυνα που ανάγκασε τους Baskethoopers σε πολλά λάθη.Το δεκάλεπτο έκλεισε με +12 για τους Red rock (36-48).

Παρόμοιο σκηνικό και στην τέταρτη περίοδο με την άμυνα των Red rock να είναι φοβερή και να οδηγεί σ' εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό με Νίνο,Στεφάνου,Μπερδεμπέ αλλά κι άψογες συνεργασίες της περιφέρειας με τον Σταυρόπουλο που κυριάρχησε στη ρακέτα μ' αποτέλεσμα η διαφορά ν' ανέβει στους 18 (41-59).Στη συνέχεια οι Baskethoopers ισορρόπησαν τον αγώνα και κάπως έτσι προέκυψε το τελικό 50-64 υπέρ των Red rock.

MVP του αγώνα ο Σταυρόπουλος που κυριάρχησε τόσο στο σκοράρισμα όσο και στα ριμπάουντ και την άμυνα.