Για την έκτη στροφή της South Atlasleague2 οι Beasleys (3-2) φιλοξένησαν στο "Θεόδωρος Πούτος" τους Cool Dynamic (4-1) και ανεβάζοντας ρυθμό στο τελειώμα του αγώνα πήραν μια πολύτιμη νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν καλύτερα το παρκέ  καθώς οι Μαυράκης (8π) και Ατσόνιος (6) πυροβολούσαν από τα 6.75 και μετά το αρχικό 10-10 με επιμέρους 2-9 ξέφυγαν. Παρά την προσπάθεια των Θεοφανάκη (5) και Ακαρέπη (4) προηγήθηκαν με 14-21 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Ο ρυθμός έπεσε στη συνέχεια. Οι γηπεδούχοι πλησίασαν κάπως με τους Α.Καραγιαννίδη (4) και Μόσχο (3) αλλά ένα ακόμη εξαιρετικό διάστημα των αντιπάλων τους, με επιμέρους 1-13 χάρη στους Γρηγορόπουλο (7π) και Μαυράκη (4π) τους έφερε σε διψήφια απόσταση (22-34) στο ημίχρονο.

Οι Beasleys μπήκαν φορτσάτοι μετά την ανάπαυλα και με επιμέρους 13-2 ισορρόπησαν χάρη στον πύργο τους Θεοφανάκη (10π) και τα τρίποντα του Ακαρέπη (6π). Ωστόσο στην άλλη πλευρά ο Γρηγορόπουλος (4π) ήταν εύστοχος και κράτησε το προβάδισμα για το συγκρότημα του Παυλάκου. Σκορ τρίτης περιόδου 40-43.

Τα τελευταία δέκα λεπτά είδαμε ντέρμπι εως εσχάτων ! Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με βραχεία κεφαλή (48-47) αλλά οι Cool Dynamic απάντησαν με ομοβροντία από τα 6.75 (Πατρικαρέας 8π, Ατσόνιος 5π) για το 50-56. Στα τελευταία όμως κρίσιμα λεπτά ο Α.Καραγιαννίδης έπαιξε άμυνα, έκλεψε μπάλες κι έτρεξε πρώτος στον αιφνιδιασμό οδηγώντας με 10 πόντους την ομάδα του , ενώ κι ο Ακαρέπης (5) σκόραρε από μακριά. Ο Αγγούριας με 1/2 βολές δεν ισοφάρισε, ενώ στον αντίποδα ο Α.Καραγιαννίδης ολοκλήρωσε την ανατροπή και υπέγραψε το τελικό 62- 59 με 2/2 βολές !

Τα στατιστικά αποδίδουν την παρουσία των ομάδων στο παρκέ. Οι νικητές εκτέλεσαν καλύτερα δίποντα (26-48%),παρά τρίποντα (23-21%) και βολές (50-20%). Σχετική ισορροπία είχαμε στα ριμπάουντ (48-49), με τους"Υπαλλήλους" να έχουν περισσότερες ασιστ (13-10), κλεψίματα (8-7) αλλά και λάθη (10-8).

Mvp : Με double double o σαραντάπηχος Γιώργος Θεοφανάκης που είχε 19 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ κι ένα λάθος. Πιο παραγωγικός για τους ηττημένους ο εξίσου "διπλός" Δημήτρης Γρηγορόπουλος με 11 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 λάθη.

Κλειδί : Ο Άγγελος Καραγιαννίδης με 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 6 κλεψίματα και τρία λάθη.

Που κρίθηκε το παιχνίδι : Στην αμυντική επίδοση των νικητών και τη διαχείριση των νικητών στα κρίσιμα σημεία, καθώς και στο εξαιρετικό φίνις του Καραγιαννίδη.