Στη 13η στροφή της South Atlasleague 2 οι Clerks (4-8) φιλοξένησαν το βράδυ της Δευτέρας στον Κορυδαλλό τους Cool Dynamic (7-5) και μετά από μεγάλη εμφάνιση πήραν θριαμβευτική ρεβάνς καλύπτωντας το -18 του πρώτου γύρου !

Οι ομάδες μπήκαν κάπως μουδιασμένες στον αγωνιστικό χώρο συμβαδίζοντας στο σκορ.  Σκαντζής (5) και Σπυράτος (3) ηγήθηκαν των γηπεδούχων, ενώ οι αντίπαλοι τους ακολούθησαν κατά πόδας χάρη στον Πατρικαρέα (5), με συνέπεια το 10-9 στο πέρας του πρώτου δεκαλέπτου.

Το τανγκό κράτησε και τη δεύτερη περίοδο. Οι "Υπάλληλοι" βρήκαν σκορ τόσο στο ζωγραφιστό με τον Σπυράτο (4) όσο και από την περιφέρεια από τους Ράνη (5), Σκαντζή (4) και το τρίποντο του Αμύγδαλου και παρότι στον αντίποδα οι Γρηγορόπουλος (6) και Βασταρδής (5) αντέδρασαν, διεύρυναν το προβάδισμα σε 28-20 στο ημίχρονο.

Οι Clerks βρήκαν νέο πρωταγωνιστή μετά την ανάπαυλα στο πρόσωπο του Φωτόπουλου. Με δύο κανονιές του από τα 6.75 έχτισαν διψήφια διαφορά που διατήρησαν εξαιτίας της άμυνας τους (Βασταρδής 3). Σκορ τρίτης περιόδου 40-29.

Έχοντας βάλει το νερό στ’ αυλάκι, με την τριπλέτα Ράνη (7), Σκαντζή (4) και Σπυράτου (3) οι γηπεδούχοι έλεγξαν απόλυτα το ρυθμό. Παρουσιάζοντας την ίδια αμυντική συνέπεια (Πατρικαρέας και Μπουλούμπασης από 3π για τους Cool Dynamic) άγγιξαν και ξεπέρασαν τη διαφορά του πρώτου γύρου στο τελευταίο λεπτό πανηγυρίζοντας το τελικό 56-36 !

Οι νικητές εκτέλεσαν καλύτερα (43-29% δίποντα, 21-14 % τρίποντα, βολές 52-41%), Μάζεψαν τα ριμπάουντ (46-38), είχαν την ίδια δημιουργία (από 10 ασιστ), έκλεψαν παραπάνω μπάλες (8-6) και πιο προσεκτικοί (10-12 λάθη).

Mvp : Ο Παναγιώτης Σκαντζής με 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασιστ, 2 κλεψίματα κι ένα λαθάκι. Καλύτερος για τους ηττημένους ο Δημήτρης Γρηγορόπουλος με 9 πόντους, 9 ριμπάουντ,1 ασιστ, 2 κλεψίματα και 2 λάθη.

Κλειδί του αγώνα : Με double double o Aλέξανδρος Σπυράτος έχοντας 12 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 μπλοκ και 3 λάθη. Πρώτος σκόρερ και άξιος μνείας ήταν ο εξίσου "διπλός" Γιάννης Ράνης που σημείωσε 16 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασιστ, 1 κλέψιμο και 3 λάθη.

Που κρίθηκε το παιχνίδι : Στην ταχύτητα, την αγωνιστική ισορροπία και την πολύ καλή άμυνα των νικητών.