Εύκολο απόγευμα για τη Deportivo Faliro καθώς η 'αρμάδα' του Μαρινάκη κατάφερε να επιβληθεί του Αστέρα με τελικό σκορ 85-60 στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής.

Η Deportivo έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις της ξεκινώντας με σερί 7-0 στο ματς με Τσάβαλο και Παπαγεωργίου.Ο Αστέρας απάντησε μ' επιμέρους 4-7 από Παπαγιαννόπουλο,Πασχάλη και Καπέκα για το 11-7 για ν' ακολουθήσει νέο σερί 9-0 από τη Deportivo με Γαρμπή,Δήμτσο και Κοντογιάννη για το 20-7 που ήταν το σκορ του δεκαλέπτου.

Η διαφορά ανέβηκε ακόμα περισσότερο στο δεύτερο δεκάλεπτο μ' επιμέρους σκορ 10-3 (30-10) με Γαρμπή,Μαρινάκη,Μαρούσο και Παπαγεωργίου κι εν συνεχεία έφτασε τους 28 πόντους μ' επιμέρους 12-4 (42-14) με Μαρινάκη και Δήμτσο.Στη συνέχεια το ματς ισορρόπησε και μ' επιμέρους 6-7 το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 48-21.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το ματς ήταν πιο ισορροπημένο μ' επιμέρους σκορ 15-19 υπέρ του Αστέρα με Δήμτσο και Γαρμπή να τραβάνε το σκορ για τους γηπεδούχους και τον Καπέκα για τους φιλοξενούμενους για να λήξει το δεκάλεπτο με σκορ 63-40.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αστέρας έτρεξε επιμέρους 3-8 για το 66-48 με Καλό και Τετράδη.Στη συνέχεια η Deportivo απάντησε μ' επιμέρους 19-12 με Μαρούσο,Μαρινάκη,Παπαγεωργίου και Κοντογιάννη για να προκύψει το τελικό 85-60.

MVP του αγώνα οι Γαρμπής και Μαρούσος με 15 και 13 πόντους αντίστοιχα.