Η Deportivo Faliro κατάφερε να επικρατήσει των μαχητικών Red rock οι οποίοι είχαν πολλές απουσίες με τελικό σκορ 80-66 σ' ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες παρουσίασαν ωραίο θέαμα.

Η Deportivo Faliro μπήκε εξαιρετικά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί αρχικά με 8-0 με Γάτσιο,Κριεκούκη και Γαρμπή και στη συνέχεια με +16 (20-4) με τους Γάτσιο,Κριεκούκη,Γαρμπή και Κοντογιάννη την ώρα που οι red rock βρήκαν σκορ από τους Ντακούλια και Στεφάνου.Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν στους 11 μέχρι τη λήξη του δεκαλέπτου (26-15) μ' επιμέρους σκορ 6-11 με τους Στεφάνου,Νίνο και Ντακούλια.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι red rock μπήκανε δυναμικά στη διεκδίκηση της νίκης καθώς κατάφεραν να τρέξουν σερί 8-0 (26-23) με τον Στεφάνου να σκοράρει όλους τους πόντους της ομάδας του σ' αυτό το διάστημα.Οι γηπεδούχοι απάντησαν με δικό τους 9-2 με Μαρινάκη και Κριεκούκη για το +10 (35-25).Οι red rock ξαναμείωσαν στους 5 (35-30) με Ντακούλια και Στεφάνου και το ημίχρονο έκλεισε στο +8 για Deportivo (41-33) με τους Καμακάρη και Κριεκούκη.

Στο τρίτο δεκάλπετο η διαφορά κυμάνθηκε στα επίπεδα των 8 πόντων στα πρώτα λεπτά (45-37) μέχρι το σημείο που οι φιλοξενούμενοι μ' επιμέρους σκορ 7-12 κατάφεραν να πλησιάσουν σ' απόσταση τριπόντου (52-49) με τους Ντακούλια,Νίνο και Στεφάνου.Οι γηπεδούχοι απάντησαν μ' επιμέρους σκορ 5-2 με Κριεκούκη και Φιλιππάκη για να κλείσει το δεκάλεπτο με σκορ 57-51.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την κούραση των red rock κι έχτισαν διαφορά 13 πόντων (66-53) με Καμαράκη,Γαρμπή και Μαρινάκη.Στα επίπεδα αυτά κυμάνθηκε η διαφορά μέχρι το τέλος του αγώνα για να προκύψει το τελικό 80-66 υπέρ της Deportivo Faliro.

MVP του αγώνα ο Κριεκούκης που σημείωσε 20 πόντους.Πολύ αξιόλογη εμφάνιση κι από τον Γάτσιο που σημείωσε 17 πόντους.