Στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρώτου γύρου οι Μπασκετικοί υποδέχτηκαν τους Αργώ Κίνητους.Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς χτίζοντας διάφορα 8 πόντων (8-0) με Πουλόπουλο και Πατσιλίβα για ν' απαντήσουν με δικό τους 6-0 σερί οι φιλοξενούμενοι με Γερονικολόπουλο,Ασημακόπουλο κι Ακεξόπουλο για το 8-6.Ο Λάμπρου με 4 προσωπικούς πόντους έγραψε το 12-6 για ν' ακολουθήσει επιμέρους 10-6 για τους γηπεδούχους για το 22-12 στο τέλος του πρώτου δεξαλέπτου.

Οι Μπασκετικοί μπήκαν δυνατά και στο δεύτερο δεκάλεπτο μ' επιμέρους 9-4 με Πουλόπουλο, Λάμπρου,Κουβαρά για το 35-16, Γερονικολόπουλος και Πουλής έγραψαν το 35-19 για ν' ακολουθήσει σερί 9-0 των γηπεδούχων με Πολίτη,Κουβαρά,Γιάννακα για το 44-19.Οι Αργώ Κίνητοι απάντησαν με σερί 6-0 δια χειρός Πουλή κι Ασημακόπουλου για το 44-25 για να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 46-25 με δίποντο του Πολίτη.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκανε μ' εκπληκτικό σερί 17-0 (63-25) με Θεοδοσοπούλο,Κουβαρά και Λάμπρου.Στη συνέχεια οι Αργώ Κίνητοι ισορρόπησαν το παιχνίδι με υπέρ τους επιμέρους σκορ 12-14 με πρωταγωνιστές Πουλή κι Αντωνάτο για το 75-39 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι ομάδες έπαιξαν πιο απελευθερωμένο μπάσκετ και μ' επιμέρους σκορ 15-17 με πρωταγωνιστές τον Πολίτη για τους Μπασκετικούς και Πουλή,Αντωνάτο, Αλεξόπουλο για τους Αργώ Κίνητους προέκυψε το τελικό σκορ 90-56.

MVP του αγώνα ο Κουβαράς με 19 πόντους,7 ριμπάουντ κι 7 ασίστ.

Παίκτης-κλειδί κι ο Πολίτης που σημείωσε 17 πόντους,μάζεψε 11 ριμπάουντ και μοίρασε 4 ασίστ.