Το ρεκόρ τους στο 12-2 ανέβασαν οι Squildballz, οι οποίοι πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, επικράτησαν με 70-57 των Warhawks στο ΟΑΚΑ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Squildballz επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους. Με τον Δρακόπουλο να κάνει όργια και να σημειώνει 9 πόντους, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με διψήφια διαφορά με το τέλος της περιόδου, 20-9. Για τους φιλοξενούμενους, 4 έβαλε ο Ράπτης, ενώ από 2 πρόσθεσαν οι Μαρκούτης και Λαζαρέτος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι ήταν εντυπωσιακοί και είχαν περισσότερες λύσεις. Καλαποθαράκος, Οικονομούλας και Παπαδόπουλος σκόραραν και οδήγησαν την ομάδα τους στο συν 14, 38-24. Για τους Warhawks 7 έβαλε ο Παπαδόπουλος και 6 ο Τάτσης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η εικόνα του αγώνα άλλαξε ριζικά. Οι Warhawks ήταν εντυπωσιακοί. Ο Μαρκούτης είχε 14, ο Παπαδόπουλος 13 και ο Ράπτης 9 πόντους και οι τυπικά γηπεδούχοι μείωσαν στο 30’ στους 4 πόντους, 55-51. Για τους Squildballz, 17 είχε σε εκείνο το σημείο ο Καλαποθαράκος και 13 ο Δρακόπουλος.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Squildballz εκμεταλλεύτηκαν την αποβολή του Παπαδόπουλου και κυριάρχησαν στο παρκέ. Τελικώς, οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν την δωδέκατη νίκη τους στο πρωτάθλημα, επικρατώντας των Warhawks με 70-57.

Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Νίκος Δρακόπουλος με 22 πόντους (2/4 βολές, 4/9 δίποντα, 4/16 τρίποντα), 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χρήστος Μαρκούτης με 17 πόντους (0/1 βολή, 4/11 δίποντα, 3/7 τρίποντα), 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Παίκτης Κλειδί: Ο Γρηγόρης Καλαποθαράκος ήταν εντυπωσιακός με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα και 1 λάθος, συγκεντρώνοντας 17 στο σύστημα αξιολόγησης.

Που κρίθηκε: Στο βάθος και τις περισσότερες λύσεις που είχαν οι Squildballz!