Πολύ μεγάλη νίκη σημείωσαν οι Miami Bricks στην αναμέτρηση με τους Legends στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής επικρατώντας με το εμφατικό 71-44 κι έδειξαν τα δόντια τους για τη συνέχεια.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν πολύ ισορροπημένο με τις ομάδες να πηγαίνουν πόντο πόντο για το 8-9 των Legends με Τζάνι, Διαμαντόπουλο για Bricks και Σκουλά για Legends.Αυτό συνεχίστηκε μέχρι και το τέλος του δεκαλέπτου με 3 πόντους από Χαϊδεμένο και Πατσίλη για τους γηπεδούχους και Τσέκερη,Μύρτου για τους φιλοξενούμενους για το 11-13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Miami Bricks ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και με το εντυπωσιακό σερί 16-0 από Σιδέρη,Τζάνο και Φετφατζή ξέφυγαν με 14 πόντους (27-13).Μικρό σερί 4-0 από Legends με τρίποντο του Οικονόμου και μια βολή του Λουκά για το 27-17 για ν' ακολουθήσει επιμέρους 7-4 των Bricks με Φετφατζή,Τζάνο και Πατσίλη για το 34-21 του ημιχρόνου.

Ισορροπημένο το ματς στα πρώτα λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου μ' επιμέρους 5-3 στα πρώτα λεπτά με Τζάνο, Διαμαντόπουλο να σκοράρουν για Bricks και Ραφτόπουλο για Legends για το 39-24.Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πάτησαν εκ νέου γκάζι και μ' επιμέρους 9-4 με Τζάνο, Χαϊδεμένο και Διαμαντόπουλο ξέφυγαν  με διαφορά 20 πόντων (48-28) για να κλείσει το δεκάλεπτο με τη διαφορά στους 15 (48-33) με 5 πόντους από τον Γεωργιάδη.

Νέο σερί 8-0 στην αρχή της Τετάρτης περιόδου εκτόξευσε τη διαφορά στους 23 (56-33) με σκορ από Πατσίλη,Σιδέρη και Χαϊδεμένο.Από εκεί και μετά το ματς ισορρόπησε και μ' επιμέρους σκορ 15-11 οδηγηθήκαμε στο τελικό 71-44 υπέρ των Miami Bricks.

MVP του αγώνα ο Στράτος Τζάνος με 17 πόντους και 18 ριμπάουντ.