Δυνατό παιχνίδι ανάμεσα στη Na Ala team και την Κατρακείλα για τη Division 1 South με την αναμέτρηση να είναι ντέρμπι καθ' όλη τη διάρκεια και τους γηπεδούχους να βρίσκουν εν τέλει τις λύσεις για να χτίσουν μια μικρή διαφορά στο τέλος και να επικρατούν με τελικό σκορ 61-52.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τις ομάδες να πηγαίνουν χέρι χέρι μέχρι την ισοπαλία στους 7 πόντους με Μαυράκη κι Αλτσαντζή να σκοράρουν για Na Ala και Γεωργακάκο, Κελεπούρη για την Κατρακείλα.Ακολούθησε επιμέρους 2-5 για Κατρακείλα με Μακαρατζή και Κελεπούρη για το 9-12 για ν' απαντήσουν με σερί 6-0 οι γηπεδούχοι με Μαυράκη κι Αλτσαντζή για το 15-12.Το δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 17-14 με δύο βολές του Αλτσαντζή κι ένα δίποντο του Κελεπούρη.

Δυνατό ξεκίνημα για τη Na Ala στημ αρχή του δεύτερου δεκαλέπτου που έχτισε διαφορά 10 πόντων (26-16) μ' επιμέρους 9-2 με σκορ από Μαυράκη, Αλτσαντζή και Λεκκό.Απάντηση από Κατρακείλα μ' εντυπωσιακό επιμέρους 2-13 για το προσπέρασμα μ' ένα πόντο (28-29) με πρωταγωνιστές Λύμουρα, Κελεπούρη και Μπουχλή.Το ημίχρονο έκλεισε με +1 για Na Ala (30-29) με δύο βολές από τον Αλτσαντζή.

Ντέρμπι ήταν το ματς στο μεγαλύτερο μέρος του τρίτου δεκαλέπτου με το προβάδισμα ν' αλλάζει διαρκώς μέχρι την ισοπαλία στους 39 πόντους με Αλτσαντζή, Μαυράκη και Καραβία να σκοράρουν για τη Na Ala και Γεωργακάκο, Μακαρατζή, Κελεπούρη για την Κατρακείλα.Στο σημείο εκείνο οι γηπεδούχοι έτρεξαν επιμέρους 9-3 μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου με πρωταγωνιστές Κουτρούμπα κι Αλτσαντζή για να πάνε στην τέταρτη περίοδο με διαφορά 6 πόντων (48-42).

Στην τέταρτη περίοδο ο Αλτσαντζής αυξάνει τη διαφορά στους 8 με δίποντο (50-42),ο Κελεπούρης απαντά με 4 πόντους για το 50-46 κι εν συνεχεία το ματς έρχεται στην εκ νέου ισοπαλία (52-52) μ' επιμέρους 2-6 από την Κατρακείλα με Μπουχλή και Μακαρατζή.Η Na Ala team έδειξε ψυχραιμία και κατάφερε να μη δεχτεί άλλους πόντους για το υπόλοιπο του αγώνα και ταυτόχρονα να τρέξει σερί 9-0 με Μανδρώνη, Αλτσαντζή και Μαυράκη για το τελικό 61-52.

MVP του αγώνα ο Αλτσαντζής με 29 πόντους και 15 ριμπάουντ.