Σ' ένα κλειστό παιχνίδι που κυριάρχησαν οι άμυνες οι Miami Bricks κατάφεραν να επικρατήσουν των μαχητικών Southerns χάρη στον εξαιρετικό Στράτο Τζάνο με τελικό σκορ 47-41.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το ξεκίνημα των δύο ομάδων ήταν μουδιασμένο επιθετικά με τους Southerns να έχουν μικρό προβάδισμα 3 πόντων (4-7) με Λευτέρη Πετρογεωργάκη και Κρέτση.Ισορροπημένο κύλησε και το υπόλοιπο του πρώτου δεκαλέπτου μ' επιμέρους 7-5 με Μάινα, Αποστολόπουλο και Τζάνο να σκοράρουν για Bricks και Λευτέρη Πετρογεωργάκη,Χάλα για Southerns για το 11-12 στο τέλος της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με σερί 5-0 με 5 πόντους του Τζάνου για το 16-12.Στη συνέχεια ανέβασαν ταχύτητα ακόμα περισσότερο και μ' επιμέρους 11-5 από Τζάνο,Κρητικό και Χαϊδεμένο ξέφυγαν με 10 (27-17).Ο Μάινας με τρίποντο διαμόρφωσε το 30-17 που ήταν το σκορ στο ημίχρονο.

Αντίδραση έβγαλαν στα πρώτα λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου οι Southerns που έτρεξαν επιμέρους 4-9 αρχικά με Χάλα,Μιχάλη Πετρογεωργάκη και Νικητόπουλο για το 34-26 και με μικρό επιμέρους 2-4 μείωσαν ακόμα περισσότερο στους 6 (36-30) με 4 πόντους από τον Κρέτση.Ο Διαμαντόπουλος με δίποντο,ο Αποστολόπουλος με 2 βολές κι ο Χάλας με δίποντο διαμόρφωσαν το 40-32 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Bricks μπήκαν με διάθεση να τελειώσουν την υπόθεση νίκη και μ' επιμέρους 6-2 ανέβασαν τη διαφορά στους 12 (46-34) με Τζάνο και Κρητικό.Οι Southerns έβγαλαν εκ νέου αντίδραση και μ' επιμέρους 1-7 με Λευτέρη Πετρογεωργάκη και Κρέτση κατάφεραν να μειώσουν στους 6 αλλά δε μπόρεσαν να ολοκληρώσουν την ανατροπή.Τελικό σκορ 47-41 υπέρ των Miami Bricks.

MVP της αναμέτρησης ο Στράτος Τζάνος με 23 πόντους και 29 ριμπάουντ.