Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 1ου Division (north) οι Beaux Gosses αναμετρήθηκαν με την Πέρα Κλουμπ Μπάσκετμπωλ! Το παιχνίδι ήταν μονόπλευρο με τους φιλοξενούμενους να ξεφεύγουν από νωρίς (0-15) και να παίρνουν μια εύκολη νίκη με σκορ 52-75!

Το παιχνίδι ξέφυγε από το 1ο δεκάλεπτο. Η Πέρα Κλουμπ μπήκε πολύ δυνατά στο γήπεδο, έτρεξε 1 σερί 15-0 και εν τέλει έκλεισε το δεκάλεπτο στο +15 (5-20). Οι Gosses μπήκαν υπνωτισμένοι στο γήπεδο και δεν μπόρεσαν να αποδώσουν. Για τους γηπεδούχους 1 τρίποντο έβαλε ο Κοτσίφης. 10 πόντους έβαλε ο Βαρθολομαίος και 5 ο Χρόνης για την ΠΚΜ.

Στον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε και η 2η περίοδος. Η διαφορά έφτασε 27 πόντους και το παιχνίδι μετατράπηκε σε αγώνα διαδικαστικού χαρακτήρα. 12-24 ήταν το επιμέρους σκορ. 8 πόντους έβαλε ο Θεοδώρου και 4 ο Ιωάννου για τους γηπεδούχους. 10 πόντους έβαλε για την Πέρα Κλουμπ ο Κανναβός.

Ο ρυθμός έπεσε στο 3ο δεκάλεπτο, αλλά η διαφορά αυξήθηκε ξανά φτάνοντας τους 32 πόντους. Οι 2 ομάδες έπαιξαν ελεύθερο μπάσκετ και το χάρηκαν. 14-19 ήταν το επιμέρους σκορ. Για τους Gosses από 6 πόντους έκαστος είχαν Κοτσίφης και Τόλιας. 8 πόντους είχε ο Βαρθολομαίος, 6 ο Κανναβός και 5 ο Χρόνης για τους φιλοξενούμενους.

Οι Gosses κατάφεραν να κατεβάσουν λίγο την διαφορά στην 4η περίοδο. Αυτή έπεσε στους 23 πόντους με το παιχνίδι να λήγει 52-75. 21-12 ήταν το επιμέρους σκορ! Για τους νικητές από 1 τρίποντο είχαν έκαστος Βαρολομαίος, Χρόνης, Καρακανδάς και Αντύπας. 11 είχε ο Θεοδώρου και 6 ο Τόλιας για τους ηττημένους!

Mvp του αγώνα ήταν ο Ι. Χρόνης με 18 πόντους, 9 ριμπάουντ (9-0), 7 ασίστ και 1 λάθος σε 36 λεπτά! Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Δ. Τόλιας με 14 πόντους, 15 ριμπάουντ (10-5), 1 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 30 λεπτά αγώνα!

Key player: Ο παράγοντας Χ ήταν ο Γ. Κανναβός με 22 πόντους, 8 ριμπάουντ (7-1), 3 ασίστ και 2 λάθη σε 30 λεπτά συμμετοχής!