Σ' ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι για 25' οι Miami Bricks με γρήγορο ρυθμό και βομβαρδισμό από τα 6,75 κατάφερε να χτίσει διάφορα και να επικρατήσει των μαχητικών Forty plus με τελικό σκορ 62-75.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Forty plus ξεκίνησαν λίγο καλύτερα και προηγήθηκαν με 6 (9-3) με Κατράνη,Χατζηκωστή,Μακρή.Στη συνέχεια οι Bricks έτρεξαν επιμέρους 2-8 με Σαράντου και Γκέο για το 11-11.Απάντηση από Forty plus μ' επιμέρους 9-5 με Κατράνη και Μακρή για το +4 (20-16).Οι Bricks ισοφάρισαν με σερί 4-0 (20-20) με Πατσίλη και Γκέο για να κλείσει το δεκάλεπτο με σκορ 23-20 με μια βολή από τον Κατράνη κι ένα τρίποντο του Δαγαλάκη.

Γρήγορο προσπέρασμα από τους φιλοξενούμενους με σερί 4-0 στην αρχή του δευτέρου δεκαλέπτου (23-24) με Σαράντου για ν' ακολουθήσει σερί 5-0 από Forty plus για το 28-24 με Κατράνη και Μακρή.Απάντηση από Bricks με σερί 6-0 από Σαράντου και Τρατολάτη για το 28-30.Από εκείνο το σημείο μέχρι το τέλος του ημιχρόνου σκόραραν από 7 πόντους με Δροσόπουλο,Μακρή, Ορνεράκη οι Forty plus και Σαράντου, Πατσίλη, Σπυρόπουλο οι Miami Bricks για το 35-37.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Miami Bricks ξεκίνησαν δυνατά αρχικά μ' επιμέρους 3-7 για το +6 (38-44) με Σπυρόπουλο και Γκέο κι εν συνεχεία με νέο επιμέρους 6-14 για το 44-58 με Σπυρόπουλο,Σαράντου,Τρατολάτη και Πατσίλη.Αντίδραση από τους Forty plus με σερί 5-0 από Δελημάρκο και Μακρή για το 49-58 για να κλείσει το δεκάλεπτο με σκορ 49-60 με δίποντο από τον Μπουρδανιώτη.

Επιμέρους 4-3 υπέρ των Forty plus στα πρώτα λεπτά του 4ου δεκαλέπτου με 5 πόντους από τον Μακρή και καλάθι και φάουλ από τον Πατσίλη για το 53-63.Ακολούθως σερί 10-0 από Miami Bricks δια χειρός Τρατολάτη και Σπυροπούλου για το 53-73.Στα τελευταία λεπτά οι Forty plus έτρεξαν επιμέρους 9-2 με τρία τρίποντα από τον Κατράνη για το τελικό 62-75.

MVP του αγώνα ο Σαράντου που σημείωσε 24 πόντους,μάζεψε 4 ριμπάουντ κι έδωσε 4 ασίστ.Παίκτης-κλειδί ο Σπυρόπουλος που σημείωσε 16 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.