Πολύ ενδιαφέρον ματς ανάμεσα σε Indiana Pagers και Maximia με συνεχείς ισοπαλίες κι εναλλαγές στο σκορ κι εν τέλει τον Μπόρση να δίνει τη νίκη στα Maximia με τρομερό σουτ λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα με τελικό σκορ 59-61.

Οι Pagers μπήκαν καλύτερα στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν με 7 (12-5) με Δερβεντζή και Χαραλαμπόπουλο.Τα maximia απάντησαν με σερί 7-0 με Ζώινα και Μπόρση για το 12-12 κι ακολούθησαν από 4 πόντοι για κάθε ομάδα από Αδαμόπουλο, Δερβεντζή και Νερομυλιώτη Μάνο και Πέτρο για το 16-16.Σκορ δεκαλέπτου 18-16 με δίποντο του Δερβεντζή.

Στην αρχή του δευτέρου δεκαλέπτου τα Maximia προσπέρασαν με 2 (21-23) με Λαμπριανίδη,Βουργανά και Νερομυλιώτη Μάνο για ν' ακολουθήσει επιμέρους 7-2 από τους Pagers με Μουτεσίδη, Χαραλαμπόπουλο, Δερβεντζή για το 28-25.Ωστόσο τα maximia κατάφεραν να κλείσουν το ημίχρονο προηγούμενοι με 2 (32-34) χάρη σ' επιμέρους 4-9 που έτρεξαν με Καραλή και Μπόρση.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Pagers με σερί 6-0 από Μουτεσίδη και Κανελλόπουλο προσπέρασαν εκ νέου με 4 (38-34) για ν' απαντήσουν τα maximia με 2-7 δια χειρός Μπόρση,Καραλή και Νερομυλιώτη Μάνου για το 40-41.Με δυνατό φίνις στο δεκάλεπτο οι Pagers κατάφεραν να κλείσουν την περίοδο προηγούμενοι με 5 (48-43) με Δερβεντζή κι Αδαμόπουλο.

Με νέο μικρό σερί 4-0 οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με 9 πόντους (52-43) με Δερβεντζή και Μουτεσίδη.Στο σημείο εκείνο τα maximia αντέδρασαν και μ' επιμέρους 3-10 μείωσαν στους 2 πόντους (55-53) με πρωταγωνιστές τους Μπόρση,Καραλή και Νερομυλιώτη Πέτρο.Ο Δερβεντζής δε δίποντο διαμόρφωσε το 58-55,ο Μάνος Νερομυλιώτης απάντησε για το 58-57.Ακολούθησαν κάποιες άστοχες βολές για τις δύο ομάδες με τον Χαραλαμπόπουλο εν τέλει να διαμορφώνει το 59-57 με 1/2 βολές.Στη συνέχεια ο Μπόρσης κέρδισε φάουλ και με τη σειρά του έκανε 1/2 βολές για το 59-58 ωστόσο μετά τη δεύτερη άστοχη βολή του το επιθετικό ριμπάουντ του Μάνου Νερομυλιώτη έδωσε τη δυνατότητα για νέα επίθεση στα maximia κι εν τέλει τη νίκη στην ομάδα του με το εντυπωσιακό τρίποντο που σημείωσε υπό πίεση ο Μπόρσης για το 59-61 που έμελε να είναι και το τελικό σκορ.

MVP του αγώνα ο Μάνος Νερομυλιώτης που σημείωσε 11 πόντους και μάζεψε 15 ριμπάουντ.Για τους Indiana Pagers ξεχώρισε ο Μουτεσίδης με 14 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Παίκτης-κλειδί ο Μπόρσης που σημείωσε 22 πόντους (και το νικητήριο καλάθι),μάζεψε 6 ριμπάουντ κι έδωσε 7 ασίστ.