Σ' ένα παιχνίδι που κυριάρχησαν κυρίως οι καλές αμυντικές λειτουργίες των ομάδων οι Old dogs κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο εκμεταλλευόμενοι την υπεροπλία τους έναντι στους αντιπάλους τους που παρατάχθηκαν με πολλές απουσίες με τελικό σκορ 46-32.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Old dogs ξεκίνησαν μ' επιμέρους 6-2 με Μουστάκα,Σαριγιάννη,Γκέο για ν' ακολουθήσει νέο επιμέρους 5-2 υπέρ τους με 5 πόντους του Παπαγεωργίου για το 11-4.Το δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 11-7 με τρίποντο του Στρατηγόπουλου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ρίξουν τη διαφορά στους 2 πόντους μ' επιμέρους σκορ 5-7 (16-14) με πρωταγωνιστή τον Στρατηγόπουλο για ν' απαντήσουν με δικό τους επιμέρους 6-2 οι Old dogs με τρίποντα από Καμπάνη και Παπαγεωργίου για το 22-16 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο με σερί 5-0 οι Old dogs έχτισαν διαφορά 11 πόντων (27-16) με Παπαγεωργίου και Μαμουνάκη.Η Basxetonia απάντησε με δικό της επιμέρους 4-7 με Κασδαναστάση και Κανιώτη για να κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 31-23.

Στην αρχή του τέταρτου δεκαλέπτου η Basxetonia έκανε την αντεπίθεση της με σερί 5-0 με Καρδαναστάση και Στρατηγόπουλο για το 31-28 αλλά οι γηπεδούχοι μ' εντυπωσιακό σερί 14-0 ξέφυγαν με 17 πόντους (45-28) με Καμπάνη, Παπαγεωργίου και Μουστάκα.Τελικό σκορ 46-32 υπέρ των Old dogs.

MVP του αγώνα ο Παπαγεωργίου που σημείωσε 15 πόντους,μάζεψε 3 ριμπάουντ κι έκανε και 2 κλεψίματα.