Ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και κυριολεκτικά στο τελευταίο δευτερόλεπτο, έγινε την Παρασκευή (09/02) στο κλειστό «Γιώργος Μελισσηνός» της Καισαριανής, με την Cobra Kai να παίρνει τη νίκη-θρίλερ επί του Μπυρακλή με 60-59. Επρόκειτο για τη 15η αγωνιστική της Division 2, στην περιφέρεια East και οι νικητές παραμένουν στις πρώτες θέσεις, έχοντας ρεκόρ 10-4, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν 3-11  και βρίσκονται στη 10η και προτελευταία θέση. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη για την Cobra Kai.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν πρώτοι και να προηγούνται με 2-0 με καλάθι του Καλογιάννη στο 1’. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα και με ένα 10-0 σερί, προηγήθηκαν με 10-2 στο 5’, έπειτα από ένα δίποντο που πέτυχε ο Μπάζιος. Η Cobra Kai έφτασε να είναι μπροστά και με +11, με 14-3 στο 6’, χάρις σε ένα δίποντο του Φραγκογιάννη, αλλά η 1η περίοδος έληξε με 8-0 σερί από τον Μπυρακλή, που μείωσε σε 14-11 στο 9’, με ένα τρίποντο που έβαλε ο Μαζιώτης.
Συνεχίζουμε με το δεύτερο δεκάλεπτο, όπου αρχικά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 14-14 στο 11’, με μία βολή αρχικά και ένα δίποντο στη συνέχεια, από τον Παπαδάκο. Ο Μπυρακλής μάλισυα πέρασε και μπροστά με 16-15 στο 12’, με δίποντο του Μπελεσιώτη, ενώ έφτασε να προηγείται και με +7, με 24-17 στο 15’, με μία βολή του Παπαδάκου. Η Cobra Kai αντέδρασε με 10-0 σερί και προηγήθηκε με 27-24 στο 18’, χάρις σε δίποντο του Σακελλάρη, ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο με το υπέρ της, 29-26, με δίποντο του Μπάζιου.
Όσον αφορά στο δεύτερο μέρος, αρχικά οι γηπεδούχοι αύξησαν τη διαφορά στους 5 πόντους, με 31-26 στο 21’, έπειτα από ένα δίποντο του Δαμανάκη. Ο Μπυρακλής μείωσε σε 31-28 στο 21’, με ένα καλάθι που σημείωσε ο Γιώργος Λαδάς. Στη συνέχεια, η Cobra Kai πάτησε… γκάζι και προηγήθηκε με 38-30 στο 24’, με τρίποντο από τον Μπάζιο και τελικά έκλεισε την 3η περίοδο, με ένα προβάδισμα 10 πόντων, με 51-41, με buzzer beater τρίποντο του Κωνσταντινόπουλου.
Οι γηπεδούχοι συνέχισαν με… φόρα και στο τέταρτο δεκάλεπτο, αφού προηγήθηκαν με 53-41 στο 31’, με δίποντο από τον Κωνσταντινόπουλο. Μάλιστα, έφτασαν να είναι μπροστά και με +15, με 57-42 στο 34’, έπειτα από ένα δίποντο που έβαλε ο Κωνσταντινόπουλος. Τίποτα δεν είχε τελειώσει όμως. Ο Μπυρακλής δεν τα παράτησε και μείωσε σε 57-53 στο 37’, με δίποντο από τον Κόπελο, ενώ μείωσε και σε 59-58 στα 15’’ πριν από τη λήξη, με δίποντο του Γιώργου Λαδά. Η Cobra Kai έκανε το 60-58 στα 13.9’’ για το φινάλε, με τον Μπάζιο να έχει 1/2 βολές, αφού έχασε τη δεύτερη. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 60-59 στα 6.7’’ για το τέλος, με τον Αλέξανδρο Λαδά να χάνει την πρώτη βολή και να προσπαθεί να κάνει το ίδιο και στη δεύτερη, αλλά να ευστοχεί κατά λάθος. Στα 5.5’’ για τη λήξη, ο Δαμανάκης είχε 0/2 βολές, αλλά οι γηπεδούχοι κέρδισαν ξανά τη μπάλα. Ο Σακελλάρης όμως στα 2.3’’  για το φινάλε, είχε επίσης 0/2 βολές. Παρόλα αυτά, ο Αλέξανδρος Λαδάς σούταρε για τον Μπυρακλή από το κέντρο, αλλά ήταν εκτός χρόνου, οπότε η Cobra Kai κέρδισε με 60-59.
Player Of The Game: Τρομερό ματς έκανε για την Cobra Kai, ο Παναγιώτης Μπάζιος, που τελείωσε το παιχνίδι με νταμπλ-νταμπλ, έχοντας 23 πόντους (8/11β., 6/7δ., 1/5τρ.), 16 ριμπάουντ (13αμ.-3επ.), 4 ασίστ, 2 τάπες και το κορυφαίο Efficiency με 35.
Παίκτης-Κλειδί: Νταμπλ-νταμπλ για τους νικητές, έκανε και ο Γιάννης Δαμανάκης, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 13 πόντους (1/2β., 6/14δ., 0/1τρ.), 15 ριμπάουντ (13αμ.-2επ.), 1 κλέψιμο, 1 τάπα και το δεύτερο καλύτερο Efficiency με 18.
Που κρίθηκε το ματς: Προφανώς στα τελευταία δευτερόλεπτα. Ο Μπυρακλής έχασε το ριμπάουντ στα 5.5’’ πριν από τη λήξη και η Cobra Kai πήγε ξανά για βολές στα 2.3’’, οπότε μετά οι φιλοξενούμενοι δεν πρόλαβαν να σουτάρουν εντός χρόνου.
Για τους νικητές, διψήφιος στο σκοράρισμα ήταν επίσης ο Ιάσονας Φραγκογιάννης (12π., 0/1β., 6/10δ., 0/4τρ., 4ρ., 4ασ., 2κλ.).
Από πλευράς Μπυρακλή, πρώτος σκόρερ και με νταμπλ-νταμπλ, ήταν ο Γιώργος Λαδάς (20π., 2/7β., 9/20δ., 0/1τρ., 14ρ., 2ασ., 1κλ.), ενώ διψήφιος στην επίθεση ήταν και ο Αλέξανδρος Παπαδάκος (18π., 3/7β., 3/12δ., 3/7τρ., 7ρ., 3ασ., 1κλ.).