Τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχαν οι Vikings με τελικό σκορ 50-31 απέναντι στους Baskethoopers στην προσπάθεια τους να διεκδικήσουν την είσοδο στα playoffs.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους Vikings να έχουν τον έλεγχο σ' όλο το πρώτο δεκάλεπτο ξεκινώντας μ' επιμέρους σκορ 7-3 με Λιάκο και Μπεχράκη.Στη συνέχεια ανέβασαν τη διαφορά στους 7 (15-8) μ' επιμέρους 8-5 με Μπεχράκη και Κολιούση την ώρα που για τους Baskethoopers σκοράρανε οι Λάππας και Φίλιππος Αδελφουλάκος.Το δεκάλεπτο έληξε με σκορ 15-11 με τρίποντο από τον Πετρόχειλο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο αρχικά η διαφορά παρέμενε στα επίπεδα των 5 πόντων (19-14) με Μπεχράκη και Καρατζά να σκοράρουν για τους γηπεδούχους και τον Ανδρίτσο για τους φιλοξενούμενους.Στη συνέχεια οι Vikings ανέβασαν τη διαφορά στους 8 (26-18) μ' επιμέρους 7-4 με Κολιούση και Λιάκο.Οι Baskethoopers απάντησαν με σερί 4-0 με Νίκο Αδελφουλάκο κι Ανδρίτσο για το 26-22 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Baskethoopers κατάφεραν να ισοφαρίσουν (26-26) με σερί 4-0 με Πετρόχειλο και Φίλιππο Αδελφουλάκο.Ωστόσο στη συνέχεια οι Vikings έτρεξαν επιμέρους 10-1 με Κολιούση,Πασά και Χαλκιαδάκη για να κλείσουν το δεκάλεπτο προηγούμενοι με 9 (36-27).

Νέο εξαιρετικό επιμέρους 9-2 των Vikings τους έφερε στο +16 (45-29) στην αρχή του τέταρτου δεκαλέπτου με σκορ από Ζαχαράτο και Μπεχράκη.Οι φιλοξενούμενοι δε κατάφεραν να επιστρέψουν στο ματς και μ' επιμέρους 5-2 από Μπεχράκη για Vikings και Φίλιππο Αδελφουλάκο για Baskethoopers προέκυψε το τελικό 50-31.

MVP του αγώνα ο Μπεχράκης με 18 πόντους και 8 ριμπάουντ.