Σ' ένα ματς τεράστιου βαθμολογικού χαρακτήρα και για τις δύο ομάδες καθώς η Cool Dynamic με νίκη πατούσε με το 1,5 πόδι playoffs κι οι Vikings με δική τους νίκη έκαναν μεγάλο βήμα για την είσοδο τους στα playoffs εκείνοι που χαμογέλασαν στο τέλος ήταν οι Σκανδιναβοί καθώς με τρίποντο του Μπεχράκη 3" πριν τη λήξη κατάφεραν να πάρουν το πολυπόθητο ροζ φύλλο με τελικό σκορ 49-50.

Πρώτο δεκάλεπτο με τους Vikings να ξεκινούν με σερί 5-0 με Στασαή και Χαλκιαδάκη,απάντηση με σερί 7-0 από την Cool Dynamic με Χαρμπαλή,Πατρικαρέα,Σαράντο για το 7-5.Ακολουθεί σερί 7-0 απο τους Vikings με Κολιούση και Λιάκο για το 7-12 και νέο σερί 5-0 της Cool με Πατρικαρέα και Μπουλούμπαση για το 12-12.Ο Κολιούσης με 4 συνεχόμενους πόντους έγραψε το 12-16 για ν' ακολουθήσουν δύο βολές του Μπουλούμπαση για το 14-16 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο κυριάρχησαν οι άμυνες με την Cool Dynamic να καταφέρνει να βρει πιο εύκολα σκορ και μ' επιμέρους 8-2 με Πατρικαρέα, Χαρμπαλή και Κόλλια να περνάει μπροστά με 4 (22-18) για ν' ακολουθήσει σερί 5-0 από τους γηπεδούχους με Χαρμπαλή,Γρηγορόπουλο και Ράπτη για το +9 (27-18) στο ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να τρέξουν επιμέρους 10-5 για το +14 (37-23) με Πατρικαρέα, Σαράντο και Μπουλούμπαση.Αντίδραση από Vikings μ' επιμέρους 1-7 με Στασαή,Κολιούση και Μπεχράκη για το 38-30 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Δυναμικό ξεκίνημα για τους Σκανδιναβούς στο τέταρτο δεκάλεπτο μ' επιμέρους 2-7 με Χαλκιαδάκη,Κολιούση,Μπεχράκη να μειώνουν στους 3 (40-37) κι ακολούθως νέο επιμέρους 4-9 για το προσπέρασμα των Vikings (44-46) με πρωταγωνιστές Κολιούση και Λιάκο.Ο Ράπτης με δίποντο ισοφάρισε (46-46),μια εύστοχη βολή από Κολιούση για το 46-47 κι εν συνεχεία καλάθι και φάουλ του Ράπτη για το 49-47 για ν' ακολουθήσει το μεγάλο τρίποντο του Μπεχράκη που έδωσε τη νίκη στους Vikings με 49-50.

MVP του αγώνα ο Κολιούσης με 21 πόντους,9 ριμπάουντ και 4 ασίστ.