Σ' έναν αγώνα που κυριάρχησαν οι άμυνες οι Baskethoopers κατάφεραν να πάρουν τη νίκη απέναντι στην Cool Dynamic με τελικό σκορ 29-26 και να μπούνε δυνατά στη διεκδίκηση της εισόδου στα πλέι οφ.

Μουδιασμένο ξεκίνημα στο ματς για τις δύο ομάδες με τους Hoopers να προηγούνται 5-2 με Χαλκιά κι Ανδρίτσο.Απάντηση με δίποντο από τον Λάζο για το 5-4 και καλάθι και φάουλ απ' τον Ανδρίτσο για το 8-4 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο με σερί 4-0 από τον Αδελφουλάκο οι Baskethoopers έχτισαν διαφορά 8 πόντων (12-4).Ακολούθως όμως η Cool Dynamic έτρεξε σερί 9-0 με Γρηγορόπουλο, Σεφεριάδη και Μπουλούμπαση για να προσπεράσει 12-13 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου σερί 4-0 για τους γηπεδούχους με 4 πόντους από τον Λάππα για το 16-13,ο Σεφεριάδης ισοφάρισε σε 16-16 κι ακολούθως 1-4 με τον Σεφεριάδη να σκοράρει για το 17-20.Το δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 21-20 με σερί 4-0 των γηπεδούχων με σκορ από Καπέτη κι Ανδρίτσο.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο στα πρώτα λεπτά το ματς ήταν ισορροπημένο με τις ομάδες να σκοράρουν από 4 πόντους (25-24) με Λάππα κι Ανδρίτσο να σκοράρουν για τους γηπεδούχους και Γρηγορόπουλο, Χαρμπαλή για τους φιλοξενούμενους.Ο Παυλόπουλος με 4 προσωπικούς πόντους έγραψε το 29-24 για να διαμορφωθεί το τελικό 29-26, με δίποντο του Σεφεριάδη.

MVP του αγώνα ο Ανδρίτσος που σημείωσε 10 πόντους και μάζεψε 30 ριμπάουντ.