Το αήττητό τους, διατήρησαν οι Unbroken, κάνοντας το «3 στα 3» στο πρωτάθλημα τη Δευτέρα (30/10) στο κλειστό «Γιώργος Μελισσηνός» της Καισαριανής, αφού νίκησαν τον Μπυρακλή με 59-48. Το παιχνίδι διεξήχθη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της περιφέρειας East, στη Division 2 και πλέον οι νικητές έχουν ρεκόρ 3-0, ενώ οι ηττημένοι έπεσαν στο 0-3. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους, ήταν ο Χρήστος Μακρής, που έκανε τρομερό νταμπλ-νταμπλ, με 17 πόντους και 17 ριμπάουντ.
Ο πρώτος πόντος του αγώνα ήρθε για τους φιλοξενούμενους, που προηγήθηκαν με 1-0 στο 2’, με μία εύστοχη βολή από τον Μπελεσιώτη. Οι γηπεδούχοι απάντησαν με σερί 9-0 και έτσι βρέθηκαν μπροστά με 9-1 στο 4’, έπειτα από δίποντο του Βεργόπουλου. Ο Μπυρακλής κατάφερε να ισοφαρίσει όμως σε 11-11 στο 8’, με μία βολή από τον Κόπελο. Οι Unbroken πέρασαν μπροστά με 13-11 στο 9’ με καλάθι του Κοζαρίδη, αλλά η 1η περίοδος έληξε ισόπαλη με 13-13, χάρις σε buzzer beater δίποντου Αθανασόπουλου στην εκπνοή.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι μπήκαν με ένα σερί 5-0, για να προηγηθούν με 18-13 στο 11’, έπειτα από δίποντο που έβαλε ο Λυμούρης. Οι Unbroken μάλιστα, έφτασαν να προηγούνται και με +9, δηλαδή με 24-15 στο 14’. Σε εκείνο το σημείο όμως, έπαθαν ένα επιθετικό «μπλακ-άουτ». Ο Μπυρακλής ανέβηκε και «έτρεξε» ένα εντυπωσιακό 13-0 σερί, με αποτέλεσμα να κλείσει το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 28-24, χάρις σε buzzer beater τρίποντο από τον Καλογιάννη.
Στο δεύτερο μέρος, αρχικά οι άμυνες κυριάρχησαν και από τις δύο πλευρές. Οι Unbroken μπήκαν και πάλι καλύτερα στο παρκέ και με σερί 5-0, πήραν εκ νέου το προβάδισμα με 29-28 στο 24’, μετά από ένα δίποντο που πέτυχε ο Μακρής. Στο 26’ μάλιστα, προηγήθηκαν και με 33-30 με ένα δίποντο από τον Λυμούρη. Ο Μπυρακλής έκλεισε όμως την 3η περίοδο με επί μέρους σκορ 5-1 και προηγήθηκε έτσι με 35-34 με 2/2 βολές από τον Βαΐτση.
Πάλι οι γηπεδούχοι άρχισαν πιο συγκεντρωμένα στο τέταρτο δεκάλεπτο και με 6-0 σερί, βρέθηκαν μπροστά με 40-35 στο 32’,  με μία εύστοχη βολή από τον Μακρή. Ο Μπυρακλής μείωσε στον πόντο, σε 40-39 στο 33’, με ένα δίποντο από τον Γαλάτη, αλλά οι Unbroken βρήκαν ρυθμό και στις δύο πλευρές του παρκέ, με αποτέλεσμα να αυξάνουν συνεχώς τη διαφορά, φτάνοντας μέχρι και στο +13, με 59-46 στο 39’ μετά από δίποντο του Μπακογιάννη, ενώ το τελικό 59-48 διαμορφώθηκε με καλάθι από τον Κόπελο.
Player Of The Game: Ο Χρήστος Μακρής είχε το κορυφαίο Efficiency με 26, σημειώνοντας 17 πόντους (3/7β., 7/14δ.), μαζεύονταςι 17 ριμπάουντ (9αμ.-8επ.) και προσθέτοντας επίσης 3 κλεψίματα, 2 ασίστ και 1 τάπα.
Παίκτης-Κλειδί: Ο Στέλιος Μπακογιάννης ήταν ο δεύτερος σκόρερ των νικητών, έχοντας 14 πόντους (1/1β., 2/3δ., 3/7τρ.), 1 αμυντικό ριμπάουντ και 1 ασίστ.
Που κρίθηκε το ματς: Γενικά οι Unbroken ήταν καλύτεροι σχεδόν σε όλες τις στατιστικές κατηγορίες, αλλά η μεγαλύτερη διαφορά είχε να κάνει με τα 7 περισσότερα δίποντα που σκόραραν (22/53 με 41,5% έναντι 15/48 με 31,3%).
Για τους Unbroken διψήφιος στην επίθεση ήταν και ο Θανάσης Νικολακόπουλος με 11 πόντους (1/2β., 5/11δ.) και 6 ριμπάουντ (3αμ.-3επ.).
Από τη μεριά του Μπυρακλή, πρώτος σκόρερ ήταν ο Αλβάρο Βαΐτσης (14π., 6/6β., 4/12δ., 0/1τρ., 3ρ., 1ασ.), ενώ διψήφιος στο σκοράρισμα ήταν και ο Γιώργος Κόπελος (10π., 2/4β., 4/8δ., 0/7τρ., 5ρ., 3κλ., 2ασ., 1τάπ.).