Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 2ου Division (north 2ο group), οι Tragic  αναμετρήθηκαν με τους Itah Jazz. Το παιχνίδι ήταν μονόπλευρο με τους γηπεδούχους να ξεφεύγουν από νωρίς στο σκορ. Ο αγώνας έγινε γρήγορα διαδικαστικού χαρακτήρα με το τελικό σκορ να είναι 60-37 υπέρ των Tragics!

Οι Tragics έδειξαν τις διαθέσεις τους από το 1ο δεκάλεπτο. Με πολύ ορμή και πάθος επέβαλλαν τον ρυθμό τους. Έτρεξαν στο παρκέ, έβγαλαν αιφνιδιασμούς και εν τέλει δημιούργησαν μια διαφορά 10 πόντων υπέρ τους. Οι Jazz ξεκίνησαν νευρικά! 16-6 ήταν το επιμέρους σκορ. Για τους γηπεδούχους 2 τρίποντα πέτυχε ο Αβαράκης, ενώ 4 πόντους έβαλε ο Χριστακίδης. Μαϊλλης, Κεφάλας και Σταματάκης είχαν από 1 καλάθι έκαστος για τους Itah Jazz!

Στην 2η περίοδο κρίθηκε οριστικά ο νικητής. Οι Tragics μπήκαν με πολύ φόρα και ισοπέδωσαν τους Tragics. Με όπλο την ταχύτητα και την εκπληκτική μεταφορά της μπάλας, έφτασαν στο +24. 18-4 ήταν το επιμέρους σκορ με τον Σπανό να έχει και τους 4 πόντους των Jazz. 2 τρίποντα έβαλε για τους προπορευόμενους ο Χριστακίδης. 2 καλάθια πέτυχε ο Βαρθαλίτης.

Πιο ήρεμο ήταν το 3ο δεκάλεπτο με τους Jazz να ρίχνουν την διαφορά κατά 5 πόντους (11-16). Η διαφορά έπεσε στους 19 πόντους. Το παιχνίδι είχε κριθεί. Έτσι οι 2 ομάδες δοκίμασαν διάφορα πράγματα στο παρκέ. Για τους Tragics 6 διαφορετικοί παίχτες συνδέθηκαν με το καλάθι των Itah. 12 είχε ο εκπληκτικός Σπανός για τους φιλοξενούμενους.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν και η 4η περίοδο. Το επιμέρους σκορ ήταν 15-11 με την διαφορά να σταθεροποιείται στους 23 πόντους. 60-37 ήταν το τελικό σκορ. Για τους γηπεδούχους 8 πόντους έβαλε ο Χριστακίδης. 8 σερί πόντους έβαλε για τους ηττημένους ο Κεφάλας.

Mvp του αγώνα ήταν ο Σ. Κομιανός με 2 πόντους, 11 ριμπάουντ (10-1), 12 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη σε 26 λεπτά. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Α. Σταματάκης με 4 πόντους, 16 ριμπάουντ (12-4), 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 λάθη σε 38 λεπτά συμμετοχής!

Key player: Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο Π. Βαρθαλίτης με 9 πόντους, 10 ριμπάουντ (6-4), 2 κλεψίματα και 1 λάθος σε 25 λεπτά αγώνα!