Ένα πολύ ανταγωνιστικό ματς έγινε το Σάββατο (11/11) στο δεύτερο κλειστό All Stars Arena στο ΟΑΚΑ, με το High Post να κάνει πολύ καλή δουλειά στο ομαδικό σκέλος και να φτάνει στη νίκη κόντρα στους MyRema State Warriors με 67-60. Ήταν ένα παιχνίδι που αφορούσε στην 5η αγωνιστική του Group 1, της περιφέρειας North στη Division 2 και πλέον και οι δύο ομάδες έχουν το ίδιο ρεκόρ, δηλαδή 3-2.
Με ένα δίποντο και μία βολή από τον Κυριακού άρχισε το ματς και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 στο 1’, αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν με 7-0 σερί και βρέθηκαν μπροστά με 7-3 στο 5’, χάρις σε μία βολή από τον Κακομανώλη. Οι MyRema State Warriors προηγήθηκαν με 10-9 στο 7’ και με 12-11 στο 8’ με καλάθια από τον Κυριακού και στις δύο περιπτώσεις, αλλά η 1η περίοδος τελείωσε με το High Post να προηγείται με 13-12, μετά από ένα καλάθι που πέτυχε ο Γλύκας.
Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να ανοίγουν τη διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο και έφτασαν να είναι μπροστά με 23-17 στο 16’, χάρις στο δεύτερο σερί δίποντο που πέτυχε ο Τσαπρούνης. Με 8-0 σερί όμως, οι MyRema State Warriors πήραν προβάδισμα με 25-23 στο 17’ με δίποντο του Κυριακού. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σερί 6-0 για το High Post, που βρέθηκε μπροστά με 29-25, μετά από ένα δίποντο του Κακομανώλη.
Πάμε στο δεύτερο μέρος, με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν με μεγάλη συγκέντρωση και έτσι κατάφεραν να ανεβάσουν τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα, σε 37-27 στο 23’, χάρις σε δίποντο του Τσαπρούνη. Μάλιστα, προηγήθηκαν και με 45-31 στο 26’, με μία εύστοχη βολή από τον ίδιο παίκτη. Οι MyRema State Warriors έριξαν τη διαφορά σε μονοψήφια επίπεδα, μειώνοντας σε 45-36 στο 27’ και σε 47-38 στο 28’ με 4 σερί πόντους από τον Κούδα, με ένα δίποντο και 2/2 βολές. Ωστόσο, το High Post προηγήθηκε και με +15, με 53-38 στο 29’, για να κλείσει η 3η περίοδος με το υπέρ του 53-40.
Όποιος πίστεψε ότι το ματς είχε τελειώσει, την… πάτησε. Κι αυτό διότι στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι μπήκαν ξανά στο παιχνίδι, καταφέρνοντας να μειώσουν στο καλάθι, σε 57-55 στο 35’ με τρίποντο του Μενάγια. Επίσης, μείωσαν και στον πόντο, σε 58-57 στο 36’ με καλάθι του Κούδα. Στο 38’, οι MyRema State Warrios μείωσαν και σε 62-60 με τρίποντο από τον Σπυρόπουλο, αλλά το High Post είχε πιο ψύχραιμες επιλογές στο φινάλε. Αρχικά ο Παπαναστασίου με δύο εύστοχες βολές έκανε το 64-60, ενώ στα 40’’ πριν από τη λήξη, ο Ηρειώτης πέτυχε καλάθι για το 66-60, με το τελικό 67-60 υπέρ των φιλοξενούμενων να διαμορφώνεται με μία βολή του Παπαναστασίου στα 24.7’’ για το φινάλε.
Player Of The Game: Εντυπωσιακό νταμπλ-νταμπλ έκανε για το High Post ο Τόλης Τσαπρούνης με 15 πόντους (5/5β., 5/12δ.), 16 ριμπάουντ (12αμ.-4επ.),  2 ασίστ και το κορυφαίο Efficiency με 26.
Παίκτης-Κλειδί: Σπουδαίο ματς για τους νικητές έκανε και ο πρώτος σκόρερ τους, ο Γιάννης Κακομανώλης, που τελείωσε το ματς με 18 πόντους (2/5β., 5/7δ., 2/8τρ.), 4 κλεψίματα, 3 ασίστ και 2 ριμπάουντ (1αμ.-1επ.).
Που κρίθηκε το ματς: Το High Post κατάφερε να μοιράσει 7 περισσότερες ασίστ (10 έναντι 3), καθώς επίσης και να υποπέσει σε 6 λιγότερα λάθη (7 έναντι 13), οπότε αυτοί οι δύο τομείς του παιχνιδιού, ήταν καταλυτικοί ως προς το τελικό αποτέλεσμα.
Για τους νικητές, διψήφιος ήταν και ο Γιάννης Παπαναστασίου (13π., 7/11β., 3/7δ., 0/2τρ., 5ρ., 3ασ., 1κλ.).
Όσον αφορά στους MyRema State Warriors, πρώτος σκόρερ ήταν ο Γιάννης Κούδας (16π., 4/5β., 6/11δ., 9ρ., 3τάπ.), ενώ διψήφιοι στην επίθεση ήταν επίσης οι Διονύσης Μενάγιας (15π., 3/5δ., 3/5τρ., 2ρ., 2κλ.) και Στάθης Μπακάλης (10π., 2/2δ., 2/9τρ., 3ρ., 1ασ., 1κλ.).