Στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής για το Division 2 North Group 2 οι La Mafia αντιμετώπισαν τους All-Star Survivors και πήραν την 4η τους νίκη για φέτος.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν την πρώτη περίοδο αρκετά εύστοχοι με πρωταγωνιστές τους Κατσούδα (6), Δαρδαμάνης και Μαρδάκης από (4) και από δύο πόντους οι Χαραλαμπίδης, Ζυγομήτρος, Αφχιανές και Λάζος. Από την άλλη πλευρά οι All-Star Survivors δεν ξεκίνησαν το ίδιο εύστοχα με τους Κυριακίδης Α. (3) και Παρασκευόπουλος από (2) διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα του πρώτου δεκαλέπτου σε 5-22.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο αυξήθηκε η ροή του σκοραρίσματος και από τις δυο πλευρές. Οι γηπεδούχοι με τους Κυριακίδη Α. (6), Βεϊσάκης (3) και Παρασκευόπουλος από (2). Από την άλλη οι La Mafia με τους Μαρδάκη (8), Δαρδαμάνη (5), Κατσούδα (4) και Αφχιανές (2) με το σκορ του πρώτου ημίχρονου να διαμορφώνεται σε 15-41.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το τέμπο παρέμεινε το ίδιο. Οι La Mafia με τους Χαραλαμπίδη (8), Ζυγομήτρο (6), Λάζο (5) και Κατσούδας (2). Από την άλλη οι All-Star Survivors με τους Κυριακίδη Ν. (6), Πιτσίνιαγκα (4) και από δύο πόντους οι Αλέξης και Βεϊσάκης διαμόρφωσαν το σκορ τρίτης περιόδου σε 29-63.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο είδαμε πιο απελευθερωμένο μπάσκετ και από τις δυο ομάδες. Οι All-Star Survivors με τους Βεϊσάκη (5), Παρασκευόπουλο (4) και (3) πόντοι από τον Αλέξη. Οι La Mafia με τους Χάρτιο (6), Κατσούδα (3) και από δύο οι Μαρδάκης, Λάζος και Αφχιανές με το αποτέλεσμα της τέταρτης περιόδου να διαμορφώνεται σε 43-78.

Τα στατιστικά μιλούν από μόνα τους. Οι νικητές ήταν πιο εύστοχοι (δίποντα 29/50 (58,0%), τρίποντα 3/19 (15,8%) και βολές 11/17 (64,7%)) μάζεψαν 50 ριμπάουντ εκ των οποίων τα 13 ήταν επιθετικά. Μοίρασαν 17 ασίστ συνολικά με 11 λάθη στη διάρκεια του αγώνα.

MVP:  Αναδείχθηκε ο Γιώργος Μαρδάκης ο οποίος σημείωσε 14 πόντους, 14 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 λάθος με 23 στο σύστημα αξιολόγησης. Καλύτερος των ηττημένων ήταν ο Κώστας Αλέξης ο οποίος σημείωσε 5 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 λάθος με 10 στο σύστημα αξιολόγησης.

Κλειδί του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Κατσούδας ο οποίος σημείωσε 15 πόντους, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 5 κλεψίματα και 4 λάθη με 20 στο σύστημα αξιολόγησης.

Η σκληρή άμυνα και η ευστοχία των παιχτών των La Mafia τους έδωσε την νίκη.