Στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής για το Division 2 North Group 1 οι Pop69 αντιμετώπισαν τους MyRema State Warriors και πήραν την πέμπτη τους νίκη για φέτος.

Οι Golden State έχουν τον Curry και οι MyRema τον Μενάγια. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν την πρώτη περίοδο αρκετά εύστοχοι με πρωταγωνιστές τους Μενάγια (14), Κούδα (6), Τσάτσος με (5) και ο Κυριάκου πρόσθεσε άλλους (4) πόντους. Από την άλλη πλευρά οι Pop69 ξεκίνησαν το ίδιο εύστοχα με τους Παπαδημητρίου, Μητρόπουλο και Ψαράκη να σκοράρουν από (6) και από (5) πόντους ο Τζάνος διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα του πρώτου συναρπαστικού δεκαλέπτου σε 29-23.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο έπεσε η ροή του σκοραρίσματος και από τις δυο πλευρές. Οι φιλοξενούμενοι με τους Εγγλέζο (5), Παπαδημητρίου (4) και από (2) οι Μουσαϊλίδης και Μποτώνης. Από την άλλη οι MyRema State Warriors με τους Τσάτσο (4), Κούδα (3) και με δυο πόντους ο Μενάγιας, με το σκορ του πρώτου ημίχρονου να διαμορφώνεται σε 39-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο και οι δυο ομάδες έπαιξαν πιο απελευθερωμένο μπάσκετ. Οι γηπεδούχοι με τους Μενάγια (10), Κούδα (6) και με δύο πόντους οι Κυριάκου και Τσάτσος. Από την άλλη οι Pop69 με τους Μποτώνη (9), Παπαδημητρίου (5), Μουσαϊλίδη (3) και (2) οι Ψαράκης και Τζάνος διαμόρφωσαν το σκορ τρίτης περιόδου σε 59-57.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και πήραν κεφάλι στο σκορ. Οι Pop με τους Μποτώνη (10), Τζάνο από (6), και Παπαδημητρίου από (4) καθάρισαν το ματς. Οι MyRema State Warriors έμειναν από δυνάμεις με τους Κυριάκου (6), Τσάτσος (3) και από (2) οι Κούδας, Σπυρόπουλος και Μενάγιας, με το σκορ στο τέλος της τέταρτης περιόδου να διαμορφώνεται σε 74-80.

Τα στατιστικά μιλούν από μόνα τους. Οι νικητές ήταν πιο εύστοχοι (δίποντα 24/48 (50,0%), τρίποντα 6/25 (24,0%) και βολές 14/19 (73,7%)) μάζεψαν 43 ριμπάουντ εκ των οποίων τα 10 ήταν επιθετικά. Μοίρασαν 10 ασίστ και συνολικά με 3 λάθη στη διάρκεια του αγώνα.

MVP:  Αναδείχθηκε ο Παπαδημητρίου Μάνος ο οποίος σημείωσε 22 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα με 25 στο σύστημα αξιολόγησης. Καλύτερος των ηττημένων ήταν ο Κώστας Κυριάκου ο οποίος σημείωσε 13 πόντους, 15 ριμπάουντ και 1 κόψιμο με 21 στο σύστημα αξιολόγησης.

Κλειδί του αγώνα ήταν ο Γιάννης Μποτώνης ο οποίος σημείωσε 21 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 λάθη με 17 στο σύστημα αξιολόγησης.

Η σκληρή άμυνα, η ευστοχία στην 4η περίοδο και το βάθος του πάγκου των Pop69 τους έδωσε την νίκη.