Την πέμπτη σερί νίκη της, πέτυχε η Cobra Kai τη Δευτέρα (11/12) στο κλειστό «Γιώργος Μελισσηνός» της Καισαριανής, όπου κέρδισε την Tune Squad BC με 51-46 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Division 2 στην περιφέρεια East. Οι νικητές βελτίωσαν το ρεκόρ τους, στο 6-1 και συνεχίζουν να είναι σε εξαιρετική φόρμα, ενώ οι ηττημένοι υποχώρησαν στο 4-4.
Με δύο καλάθια από τον Δαμανάκη ξεκίνησαν το ματς οι φιλοξενούμενοι και προηγήθηκαν με 4-0 στο 3’. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 4-2 στο ίδιο λεπτό, με καλάθι από τον Πιτσούνη, αλλά η Cobra Kai πάταγε καλύτερα και έτσι προηγήθηκε με 10-2 στο 5’, χάρις σε δίποντο από τον Ταγκούλη. Η Tune Squad BC όμως βρήκε ρυθμό και με 10-0 σερί, κατάφερε να κλείσει την 1η περίοδο, έχοντας προβάδισμα με 12-10, μετά από τρίποντο του Πιτσούνη.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν το σερί τους, φτάνοντας συνολικά στο 12-0 και προηγήθηκαν με 14-10 στο 11’ με ένα δίποντο από τον Πιτσούνη. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με 18-16 στο 15’, έπειτα από δίποντο του Φιλιππίδη, με την Tune Squad BC να προηγείται με 19-18 στο 16’, με τρίποντο του Πιτσούνη. Εκεί, η Cobra Kai έκανε σερί 7-0 και προηγήθηκε με 25-19 στο 18’ με 2/2 βολές από τον Σακελλάρη, ενώ ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο, μπροστά με +3, με σκορ 25-22.
Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν το δεύτερο μέρος με ένα σερί 5-0, με συνέπεια να αυξήσουν τη διαφορά στο +8, με το υπέρ τους, 30-22 στο 23’, με ένα δίποντο από τον Δαμανάκη. Μάλιστα, στο 24’ ήρθε και το πρώτο διψήφιο προβάδισμα, με 34-24, με νέο δίποντο του Δαμανάκη, ενώ το +10 έγινε και στο 25’ με 36-26, με 2/2 βολές από τον ίδιο παίκτη. Η Tune Squad BC αντέδρασε και μείωσε σε 38-35 στο 29’, χάρις σε ένα δίποντο από τον Φραδέλο, αλλά η 3η περίοδος τελείωσε με την Cobra Kai να είναι μπροστά με 40-35, με 2/2 βολές του Πάσουλα.
Όσον αφορά στο τέταρτο δεκάλεπτο, η Tune Squad BC έδειξε διάθεση να πάρει τα ηνία και αρχικά μείωσε σε 40-39 στο 31’, με καλάθια από τον Πιτσούνη και τον Κουφόπουλο, ενώ πέρασε μπροστά στο 37’ με 46-45, έπειτα από τρίποντο του Πιτσούνη. Ωστόσο, η Cobra Kai έκανε δυνατό φινάλε με σερί 6-0, περνώντας μπροστά με 47-46 με 2/2 βολές του Ταγκούλη στο ίδιο λεπτό, αλλά και με 49-46 στο 38’ με δίποντο του Τριχιά. Το τελικό 51-46 υπέρ των φιλοξενούμενων διαμορφώθηκε με καλάθι του Ταγκούλη στα 28’’ πριν από τη λήξη.
Player Of The Game: Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Νίκος Ταγκούλης της Cobra Kai, αφού τελείωσε το ματς με 19 πόντους (2/2β., 7/12δ., 1/5τρ.), 9 ριμπάουντ (8αμ.-1επ.), 2 ασίστ, 2 τάπες και το κορυφαίο Efficiency με 23.
Παίκτης-Κλειδί: Πάρα πολύ καλή εμφάνιση και από τον Γιάννη Δαμανάκη, που είχε νταμπλ-νταμπλ με 15 πόντους (3/10β., 6/15δ.), 13 ριμπάουντ (6αμ.-7επ.), 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 15 Efficiency.
Που κρίθηκε το ματς: Η Cobra Kai είχε τη  υπεροχή σε τρεις σημαντικούς τομείς, αφού μάζεψε 7 περισσότερα επιθετικά ριμπάουντ (16 έναντι 9), μοίρασε 9 παραπάνω ασίστ (15 έναντι 6) και ευστόχησε σε 5 περισσότερα τρίποντα (20/52 έναντι 15/39 με 38,5% και για τις δύο ομάδες).
Από την Tune Squad BC ο Γιώργος Πιτσούνης ήταν εντυπωσιακός στην επίθεση (31π., 1/1β., 9/15δ., 4/15τρ., 3ασ., 2ρ., 2κλ.).