Για την 4η αγωνιστικής της  Division  3 – Group 2 στις κλειστές εγκαταστάσεις Salas Sports στο Ίλιον ήρθαν αντιμέτωποι οι BrotherHoops με τους Primero De Mayo με τους γηπεδούχους να είναι αισθητά καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και τελικά να επικρατούν σχετικά εύκολα επί των αντιπάλων τους

Από την πρώτη περίοδο μπήκαν καλύτερα οι ‘’Κρίκοι’’ κλείνοντας το 1ο δεκάλεπτο με το υπέρ τους σκορ στο 17-11. Ζεστά μπήκαν από τους γηπεδούχους οι Αλέξανδρος Βουγάς και Ζαφειρόπουλος με 5π και 4π αντίστοιχα ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραραν όλοι όσοι βρέθηκαν εκείνη τη χρονική στιγμή στο παρκέ και συγκεκριμένα οι Πάνου (2π), Παρτάλης (2π),  Χονδρομάρας (2π), Σταθόπουλος (2π) και Ρέντζος (3π)

Πιο ισορροπημένο το 2ο δεκάλεπτο δίνοντας όμως τη δυνατότητα στους γηπεδούχους να αυξήσουν περισσότερο τη διαφορά επικρατώντας με το επιμέρους 15-12 για τη δεύτερη περίοδο και διαμορφώνοντας το σκορ του ημιχρόνου στο 32-23. Για τους BrotherHoops ξεχώρισε ο Δάρας με 5π ενώ στην αντίπαλη πλευρά των ‘’Primero’’ πάλεψε ο Παρτάλης με 4π

Η τρίτη περίοδος ήταν εκείνη που εν πολλοίς καθόρισε τη μοίρα του παιχνιδιού καθώς οι ‘’Κρίκοι’’ πάτησαν το γκάζι φέρνοντας το σκορ στο 48-31 με το ρολόι να δείχνει το 30ο λεπτό. Στην εξίσωση του παιχνιδιού μπήκε ο Κωτσάκης προσφέροντας 6π για την ομάδα του με σταθερά παραγωγικό τον Αλέξανδρο Βουγά να σημειώνει άλλους 7π. Για την ομάδα της Πρωτομαγιάς ο Ιωάννου ήταν αυτός που προσπάθησε να διατηρήσει το σφυγμό των Primero De Mayo σκοράροντας 4π

Στην τελευταία στροφή του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν κάπως καθώς τους το επέτρεπε το +17 που είχε διαμορφωθεί. Έτσι λοιπόν οι φιλοξενούμενοι ήταν για πρώτη φορά νικητές σε επιμέρους σκορ ανά περίοδο με 13 – 15 διαμορφώνοντας την αναμέτρηση στο τελικό 61-46 για τους BrotherHoops

MVP:  Κορυφαίος της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης  Πρας με πολυσύνθετη παρουσία. Σημείωσε 9 πόντους, μάζεψε 17 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ κι έκλεψε 2 φορές τη μπάλα με μοναδικό ψεγάδι τα λάθη στα οποία υπέπεσε

Παίχτης κλειδί: Ο Αλέξανδρος Μπουγάς με 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 4 κλεψίματα

Καλύτερος των ηττημένων ο Δημοσθένης Παρτάλης με 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 λάθη.

Που κρίθηκε το ματς : Στη μεγαλύτερη επιθυμία που έδειξαν οι γηπεδούχοι να κατακτήσουν τη νίκη