Την τρίτη νίκη της, σε τέσσερις αγώνες στο πρωτάθλημα έφτασαν οι Terror East την Κυριακή (05/11) στο δεύτερο κλειστό All Stars Arena στο ΟΑΚΑ, όπου κέρδισαν τους Munchies Reloaded με 55-46. Το παιχνίδι αυτό διεξήχθη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Group 1, της Division 3. Πλέον, οι γηπεδούχοι βελτίωσαν το ρεκόρ τους, στο 3-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι παραμένουν χωρίς νίκη, με 0-3.
Με τρίποντο του Καρανίκα άρχισε το παιχνίδι, για να προηγηθούν οι φιλοξενούμενοι με 3-0 στο 1’. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 3-2 στο 2’ με καλάθι του Καλοπήτα, καθώς επίσης σε 5-4 στο 3’ και σε 7-6 στο 4’ με δύο σερί καλάθια από τον Ντεντόπουλο. Με 6-0 σερί, οι Munchies Reloaded βρέθηκαν στο +7, με 13-6 στο 7’ έπειτα από δίποντο του Βαγγέλη Κεραμίδα, αλλά έκλεισαν την 1η περίοδο στο +4 με 15-11, αφού μείωσε για τους Terror East ο Ντεντόπουλος με μία βολή.
Με ένα καλάθι και μία βολή του Καλοπήτα ξεκίνησε το δεύτερο δεκάλεπτο και οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 15-14 στο 11’, αλλά στο ίδιο λεπτό οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τη διαφορά στο +5, με 19-14 με καλάθια του Γιώργου Κεραμίδα και του Λεντζάκη. Οι Terror East ισοφάρισαν στο 13’ σε 19-19 με 2/2 βολές του Σαπουντζή και πήραν προβάδισμα στο 17’ με 24-23. Οι Munchies Reloaded έκαναν όμως καλύτερο φινάλε και ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο μπροστά με ένα καλάθι, με σκορ 31-29.
Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες συνέχισαν να παλεύουν για το ποιος θα έχει τον πρώτο λόγο, με τους γηπεδούχους να αρχίζουν με 4-0 σερί και να παίρνουν προβάδισμα με 33-31 στο 23’ με καλάθια από τους Νίτσικα και Ντεντόπουλο. Οι Munchies Reloaded ανέκτησαν το προβάδισμα με 34-33 στο 25’ με τρίποντο από τον Καββαδία. Οι Terror East πέρασαν εκ νέου μπροστά με 35-34 στο 26’ με δίποντο του Κουλούκη και παρόλο που ισοφαρίστηκαν σε 37-37 στο 27’ από τρίποντο που πέτυχε ο Ψαρρός, προηγήθηκαν με 42-37 στο 29’ με δίποντο του Σαπουντζή και έκλεισαν την 3η περίοδο με 42-39.
Με καλάθι από τον Ψαρρό, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 42-41 στο 31’, με την έναρξη δηλαδή του τέταρτου δεκαλέπτου. Οι γηπεδούχοι έφτασαν όμως στο +6, με 47-41 στο 33’ με ένα δίποντο του Καλοπήτα. Οι Munchies Reloaded μείωσαν σε 47-44 στο ίδιο λεπτό, με 3/3 βολές από τον Ψαρρό, αλλά δεν πλησίασαν άλλο και οι Terror East έφτασαν στη νίκη με 55-46, σκορ που διαμορφώθηκε με δίποντο από τον Σαπουντζή.
Player Of The Game: Ο Κώστας Ντεντόπουλος των Terror East, είχε το κορυφαίο Ranking με 22, μιας και τελείωσε το παιχνίδι με 7 πόντους (1/3β., 3/5δ.), 15 ριμπάουντ (12αμ.-3επ.), 3 ασίστ και 2 τάπες.
Παίκτης-Κλειδί: Εδώ βρίσκουμε τον πρώτο σκόρερ των νικητών, Δημήτρη Σαπουντζή, που είχε 14 πόντους (6/8β., 4/7δ., 0/1τρ.), 5 ριμπάουντ (3αμ.-2επ.), 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Που κρίθηκε το ματς: Η μεγάλη διαφορά έγινε σε δύο τομείς. Οι νικητές πήραν 17 παραπάνω ριμπάουντ (53 έναντι 36), ενώ σκόραραν και 8 περισσότερα δίποντα (20/46 με 43,5% έναντι 12/46 με 26,1%).
Για τους Terror East υπήρχαν δύο ακόμα παίκτες με διψήφιο αριθμό στο σκοράρισμα και συγκεκριμένα οι Ηλίας Καλοπήτας (13π., 1/5β., 6/14δ., 0/2τρ., 5ρ., 4ασ., 1κλ.) και Αντώνης Στόκας (10π., 2/8δ., 2/5τρ., 5ρ., 2ασ.).
Από την άλλη μεριά, για τους Munchies Reloaded ξεχώρισε ο Γιώργος Ψαρρός (19π., 7/7β., 3/6δ., 2/6τρ., 5ρ., 1κλ.).