Το κρύο βράδυ της Τρίτης στο ΟΑΚΑ για το πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής για το Division 3 North Group 1 οι The Unfamous φιλοξένησαν τους Havalencia και πήραν την 5η τους νίκη για φέτος.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν την πρώτη περίοδο αρκετά εύστοχοι με πρωταγωνιστές τους Αντωνόπουλο (13), Αγγελή (6), Κριτσαντώνη (3) και Ραλλάκη από (2). Από την άλλη πλευρά τους οι Havalencia με τους Βιγικάκη (9), Μπιζά (4) και Κορρέ (2) διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα του πρώτου δεκαλέπτου σε 15-24.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ροή του σκοραρίσματος από τους γηπεδούχους ήταν σε άλλο επίπεδο. Οι Havalencia με τους Βιγικάκη (12), Αβράμπος (4), Τσιβελεκίδη (3) και Κανελλόπουλος από (2)μειώνοντας το σκορ μέχρι και 5 πόντους στο τέλος της περιόδου. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι με τους Αντωνόπουλο (6), Πετρόπουλο (4), Αγγελή (3) και από (2) οι Κριτσαντώνης και Ραλλάκης, το σκορ του πρώτου ημίχρονου να διαμορφώνεται σε 36-41.

Στο τρίτο δεκάλεπτο είδαμε πιο απελευθερωμένο μπάσκετ. Οι The Unfamous με τους Αντωνόπουλος (8), Πετρόπουλος (4) και Κριτσαντώνης από (2). Από την άλλη οι γηπεδούχοι με τους Τσιβελεκίδη (8) και Μπιζάς (2) διαμόρφωσαν το σκορ τρίτης περιόδου σε 51-65.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο το τέμπο παρέμεινε το ίδιο. Οι φιλοξενούμενοι με τους Αντωνόπουλο (16), Πρίφτη και Ραλλάκη από (5), Πετρόπουλος και Κριτσαντώνης από (3)και (2) αντίστοιχα. Από την άλλη για τους Havalencia οι Βιγικάκης (8), Αβράμπος (6), Μπιζάς (4) και Τσιβελεκίδης από (3) με το αποτέλεσμα της τέταρτης περιόδου να διαμορφώνεται σε 67-84 δίνοντας την πέμπτη νίκη για τους The Unfamous για φέτος.

Τα στατιστικά μιλούν από μόνα τους. Οι νικητές ήταν πιο εύστοχοι (δίποντα 18/36 (50,0%), τρίποντα 14/33 (42,4%) και βολές 9/11 (81,8%)) μάζεψαν 36 ριμπάουντ εκ των οποίων τα 9 ήταν επιθετικά. Μοίρασαν 5 ασίστ συνολικά με 6 λάθη στη διάρκεια του αγώνα.

MVP:  Αναδείχθηκε ο Φοίβος Αντωνόπουλος ο οποίος σημείωσε 43 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 λάθος με 35 στο σύστημα αξιολόγησης. Καλύτερος των ηττημένων ήταν ο Νίκος Βιγικάκης ο οποίος σημείωσε 29 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος με 25 στο σύστημα αξιολόγησης.

Κλειδί του αγώνα ήταν ο Γιάννης Πρίφτης ο οποίος σημείωσε 5 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 μπλόκ και 1 λάθος με 15 στο σύστημα αξιολόγησης.

Η σκληρή άμυνα και η ευστοχία των παιχτών από τα 6,75 των The Unfamous τους έδωσε την νίκη.