Παρόλο που αγωνίστηκαν με μόλις μία πεντάδα, και με τέσσερις στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα του Πετρόπουλου επικράτησε εύκολα των Slow Leopards με 81-39.

Από το πρώτο δεκάλεπτο, οι τυπικά φιλοξενούμενοι ήθελαν να δείξουν τις δυνατότητες τους στο παρκέ και με τους Πρίφτη και Αντωνόπουλο να βάζουν 9 και 5 πόντους αντίστοιχα, προηγήθηκαν με 20-11. Για τους Leopards, 3 έβαλε ο Καραμπεσύνης.

Στη δεύτερη περίοδο, τα πράγματα δεν άλλαξαν καθόλου. Οι Unfamous, έκαναν ό,τι ήθελαν στο παρκέ και με τον Πετρόπουλο να βάζει 7 πόντους, πήγαν στα αποδυτήρια με το ευρύ 35-16. Ο Παλλάντζας είχε 5 πόντους για τους γηπεδούχους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Unfamous πάτησαν το γκάζι. Πρίφτης και Αντωνόπουλος είχαν φτάσει στους 17 ο καθένας και οι τυπικά φιλοξενούμενοι με ένα νέο 24-11 σερί έστειλαν την διαφορά στους 32, 59-27. Ο Παλλάντζας είχε 8 για τους Leopards.

Την τελευταία περίοδο, οι Unfamous την έπαιξαν με 4 άτομα, αφού ο Νίκος ο Πετρόπουλος είχε… υποχρεώσεις. Αυτό δεν σταμάτησε την ομάδα του από το να επιβληθεί και στο τελευταίο δεκάλεπτο με 22-12 και να πάρει τελικά τη νίκη με 81-39.

MVP: Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Γιάννης Πρίφτης με 23 πόντους, 24 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη. Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Θωμάς Παλλάντζας με 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 λάθη.

Παίκτης Κλειδί: Φοίβος Αντωνόπουλος, οεοεοε. Ο έμπειρος γκαρντ είχε 25 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 λάθος.