Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 4ου Division, οι Hornets αναμετρήθηκαν με τους Run and Gun. Το παιχνίδι ήταν τρομερό με τις 2 ομάδες να τα δίνουν όλα. Το παιχνίδι έληξε 64-68 με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν μια σημαντική νίκη παρά τις πολλές τους απουσίες!

Πολύ καλά ξεκίνησαν οι φιλοξενούμενοι στο 1ο δεκάλεπτο. Οι Rum and Gun έπαιξαν τρομερά αμυντικά και έχοντας οδηγό τον τρομερό Καλυβιανάκη (11 πόντοι) δημιούργησαν μια διαφορά 6 πόντων. 9-15 ήταν το επιμέρους σκορ. Καπούλας και Γιαννακάκης πέτυχαν από 1 τρίποντο έκαστος για τις «σφήκες»!

Στην αντεπίθεση πέρασαν οι Hornets στην 2η περίοδο. Πέτυχαν 19 πόντους, δέχθηκαν 14 και μετέτρεψαν το -6 σε -1. Το παιχνίδι ήταν σκληρό αν και το τέμπο ήταν γρήγορο. 12 πόντους πέτυχε ο Γιαννακάκης που δεν είχε αντίπαλο. Σειρά στο σκοράρισμα για τους  RnG πήρε ο Κοτοπούλης με 7 πόντους. Άλλους 5 προσέθεσε ο απίστευτος Καλυβιανάκης.

Το ματς ισορρόπησε πλήρως στο 3ο δεκάλεπτο. Οι 2 ομάδες συνέχισαν να μάχονται με το παιχνίδι να είναι εκπληκτικό. 18-17 ήταν το επιμέρους σκορ με την διαφορά να εκμηδενίζεται πλήρως. Για τις «σφήκες» το παρκέ όργωσε ο Πικάσης με 4 καλάθια. 2 σερί τρίποντα έβαλε ο Γιαννακάκης. Το δίδυμο Κοτοπούλης-Καλυβιανάκης ήταν ασταμάτητο με τον 1ο να βάζει 7 και τον 2ο 5 πόντους.

Όλα θα κρίνονταν στην 4η και τελευταίο περίοδο. Οι μάχες ήταν ομηρικές και οι παίχτες έδωσαν το 100%. 18-22 ήταν το επιμέρους σκορ με τους Rum and Gun να παίρνουν μια σημαντική νίκη απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα των Hornets. 64-68 έδειχνε ο πίνακας στο τέλος του αγώνα. Για τους νικητές 8 πόντους έβαλε ο Καλυβιανάκης και 6 ο Γκούντρας. 13 είχε ο Γιαννακάκης και 6 ο Σ. Φούντας για τους ηττημένους.

Mvp του αγώνα ο. Σ. Κοτοπούλης με 19 πόντους, 20 ριμπάουντ (13-7), 1 ασίστ, 3 μπλοκ και 5 λάθη σε 36 λεπτά. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ν. Γιαννακάκης με 33 πόντους, 16 ριμπάουντ (11-5), 1 ασίστ, 2 κλεψίματα, 3 μπλοκ και 2 λάθη σε 36 λεπτά συμμετοχής!

Key player: Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο Ε. Καλυβιανάκης με 30 πόντους, 9 ριμπάουντ (6-3), 4 ασίστ, 3 μπλοκ και 1 λάθος σε 35 λεπτά αγώνα!

Το παιχνίδι κρίθηκε από τις εύστοχες βολές του Γκούντρα και από την άμυνα των Rum and Gun!