Αν και στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ήταν πίσω στο σκορ, τελικά οι ProfiterAll-Stars γύρισαν το ματς την Τετάρτη (07/02) στο δεύτερο κλειστό All Stars Arena στο ΟΑΚΑ και τελικά κέρδισαν και με διψήφια διαφορά, τους Bucadors με 64-53 για τη 14η αγωνιστική της περιφέρειας North στη Division 4. Έτσι, οι γηπεδούχοι έχουν πλέον ρεκόρ 10-3 και ισοβαθμούν στην κορυφή με τον Kolosso Sourmenwn (10-2) και το Μεθοδικό Νίκαιας (9-4). Κι αυτό διότι οι ProfiterAll-Stars έχουν -1 βαθμό λόγω μηδενισμού. Από την άλλη, οι ηττημένοι έχουν ρεκόρ 6-6 και βρίσκονται στην 9η θέση. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη των γηπεδούχων και επίσης ήταν η δεύτερη διαδοχική ήττα για τους Bucadors.
Πολύ δυνατό ήταν το ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους, που βρέθηκαν μπροστά με 4-0 στο 1’, χάρις σε καλάθια των Δημολιάνη και Ζαμάνη και με 8-1 στο 3’, έπειτα από νέο δίποντο του Ζαμάνη. Η διαφορά συνέχισε να μεγαλώνει, φτάνοντας έως και στο +13, με το 21-8 υπέρ των Bucadors στο 9’, έπειτα από τρίποντο του Κομεσσάριου. Η 1η περίοδος έληξε με τους ProfiterAll-Stars να μειώνουν σε 21-10 με δίποντο που έβαλε ο Πούγιας.
Περνάμε στο δεύτερο δεκάλεπτο, όπου οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 25-18 στο 14’, με ένα δίποντο από τον Πούγια, αλλά οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τη διαφορά ξανά σε διψήφια επίπεδα, στο +12, με το υπέρ τους, 30-18 στο 15’, χάρις σε ένα τρίποντο από τον Ζαμάνη. Οι ProfiterAll-Stars κατάφεραν να μειώσουν σε 34-29 στο 19’, με ένα δίποντο από τον Αμανατίδη, αλλά το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 36-30 υπέρ των Bucadors.
Με καλάθι του Ζαμάνη άρχισε το δεύτερο μέρος, οπότε πλέον οι Bucadors προηγήθηκαν με 48-40 στο 21’. Σιγά-σιγά όμως, οι γηπεδούχοι «ροκάνιζαν» τη διαφορά και τελικά με μία βολή του Πούγια, ισοφάρισαν σε 42-42 στο 27’, ενώ πέρασαν και μπροστά με 44-42 στο 28’. Με συνολικό σερί 11-0, οι ProfiterAll-Stars είχαν πλέον ανατρέψει την εις βάρος τους, κατάσταση και τελείωσαν την 3η περίοδο με buzzer beater φόλοου του Αμανατίδη, για να προηγηθούν με 50-42.
Όσον αφορά στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Bucadors προσπάθησαν να πλησιάσουν ξανά στο σκορ και μείωσαν σε 50-47 στο 33’, με ένα δίποντο που σημείωσε ο Ρήγας. Ωστόσο, οι ProfiterAll-Stars είχαν πλέον την ψυχολογία με το μέρος τους και συνέχισαν να ανεβάζουν τη διαφορά, , φτάνοντας έως και το +13, με το υπέρ τους, 64-51 στο 39’, με δίποντο από τον Περικό, για να κερδίσουν εν τέλει με 64-53.
Player Of The Game: Ο Ανδρέας Περικός των ProfiterAll-Stars αναδείχθηκε ο MVP του παιχνιδιού, έχοντας 16 πόντους (1/1β., 3/6δ., 3/7τρ.), 5 ασίστ, 4 αμυντικά ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 20 Efficiency.
Παίκτης-Κλειδί: Το ίδιο Efficiency (20) είχε για τους νικητές και ο Ευθύμης Αμανατίδης, ο οποίος τελείωσε το ματς με 13 πόντους (1/2β., 6/11δ.), 9 ριμπάουντ (6αμ.-3επ.), 3 τάπες, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Που κρίθηκε το ματς: Πρώτος σκόρερ των ProfiterAll-Stars, ήταν ο Τάσος Πούγιας (19π., 7/10β., 3/7δ., 2/10τρ., 13ρ., 4ασ., 2κλ., 19Ef.).
Όσον αφορά στους Bucadors, πρώτος σκόρερ ήταν ο Παναγιώτης Ζαμάνης (18π., 6/11δ., 2/7τρ., 2ρ., 2ασ., 2κλ.), ενώ διψήφιοι στην επίθεση ήταν επίσης οι Γιώργος Ρήγας (12π., 0/5β., 6/12δ., 0/1τρ., 12ρ., 2ασ., 1κλ., 1τάπ.) και Νίκος Κομεσσάριος (10π., 2/7δ., 2/5τρ., 3ρ., 2ασ., 2κλ.).