Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 4ου Division, οι Touvlakers αναμετρήθηκαν με τους ΦΑΔΕΡΣ. Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερο με τους «πατέρες» να είναι ανταγωνιστικοί για 1 δεκάλεπτο. Ύστερα οι Touvlakers πάτησαν το πόδι στο γκάζι και ξέφυγαν στο σκορ, παίρνοντας μια εν τέλει εύκολη νίκη με σκορ 72-51!

Ισορροπημένο και πολύ αποδοτικό επιθετικά ήταν το 1ο δεκάλεπτο. Οι 2 ομάδες μπήκαν με πολύ όρεξη και πάθος, κάτι που φάνηκε. 18-20 ήταν το επιμέρους σκορ με τους ΦΑΔΕΡΣ να δημιουργούν μια μικρή διαφορά 2 πόντων υπέρ τους. Για τους γηπεδούχους 10 πόντους πέτυχε ο Ράνης και 5 ο Λαδιάς. 12 είχε ο Διονυσιώτης για τους φιλοξενούμενους.

Η ζημιά για τους ΦΑΔΕΡΣ έγινε στην 2η περίοδο. Οι Touvlakers πάτησαν το πόδι στο γκάζι, έπαιξαν εκπληκτικά αμυντικά και επέβαλλαν τον ρυθμό τους. Πέτυχαν 22 πόντους δέχθηκαν 4 (από τον Διονυσιώτη) και έφτασαν στο +16! Τον χαβά του με 10 πόντους συνέχισε ο εκπληκτικός Ράνης. 2 τρίποντα προσέθεσε ο Βρεττός.

Το 3ο δεκάλεπτο θύμισε το 1ο. Οι 2 ομάδες συνέχισαν να παίζουν σκληρό μπάσκετ με τους φιλοξενούμενους να τρέχουν να μαζέψουν τα λάθη της προηγούμενης περιόδου. 16-18 έληξε η περίοδος με την διαφορά να πέφτει στους 14 πόντους. Για τους γηπεδούχους 7 πόντους είχε ο Λαδιάς και 4 ο Ράνης. 8 είχε ο Γεωργάς και 6 ο Πελεκάνος για τους φιλοξενούμενους.

Με την διαφορά στους 14 πόντους οι Touvlakers είχαν τον 1ο λόγο στην περίοδο αυτή. Μολαταύτα, οι προαναφερθέντες δεν επαναπαύθηκαν. Πέτυχαν 16 πόντους, δέχθηκαν 9 και έφτασαν στο +21 παίρνοντας μια επιβλητική νίκη. 72-51 ήταν το τελικό σκορ. Για τους νικητές 9 πόντους έβαλε ο Σουλουνιάς και 5 ο Ράνης. Στους 5 πόντους του Μαντέλου στάθηκαν οι ηττημένοι ΦΑΔΕΡΣ!

Mvp του αγώνα ο Ε. Ράνης με 30 πόντους, 13 ριμπάουντ (9-4), 6 ασίστ, 4 κλεψίματα και 6 λάθη σε 36 λεπτά. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Δ. Διονυσιώτης με 18 πόντους, 14 ριμπάουντ (7-7), 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη σε 33 λεπτά συμμετοχής!

Key player: Ο παίχτης-κλειδί ήταν ο Ι. Σουλουνιάς με 13 πόντους, 10 ριμπάουντ (8-2), 4 ασίστ, 6 κλεψίματα και 4 λάθη σε 27 λεπτά αγώνα!