Στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας για το 2ο group, οι Halligators αναμετρήθηκαν με τους All Star Survivors. Το παιχνίδι ήταν σκληρό και ντέρμπι με τις 2 ομάδες να τα δίνουν όλα για όλα. 61-57 ήταν το τελικό σκορ με το ματς να κρίνεται στις τελευταίες φάσεις!

Μια διαφορά 6 πόντων δημιούργησαν οι «αλιγάτορες» στο 1ο δεκάλεπτο. Με γρήγορο ρυθμό, ορθές επιλογές και καλή άμυνα οι Halligators επέβαλαν τον ρυθμό τους. 19-13 ήταν το επιμέρους σκορ με τους All Stars να μην μπορούν και να μένουν πίσω στο σκορ! 8 πόντους έβαλε ο Κωσταρέλος και 7 ο Δημητρόπουλος. Για τους Survivors 7 είχε ο Μέης.

Κατά 1 πόντο μείωσαν οι Survivors .Η 2η περίοδος ήταν πιο ισορροπημένη. Είδαμε σκληρό, αλλά όμορφο μπάσκετ. Το επιμέρους σκορ ήταν 13-14. Κουπί για τους Gators συνέχισε να τραβάει ο Δημητρόπουλος με 6. 5 είχε ο τρομερός Μεταξάς. 7 είχε ο Μαντάς για τους Survivors.

Η διαφορά εκμηδενίστηκε στο 3ο δεκάλεπτο. Οι Survivors βρήκαν ρυθμό, τον επέβαλλαν και μετέτρεψαν το -6 του 1ου δεκαλέπτου σε 0. Την διαφορά που έχτισαν με κόπο, είδαν να χάνετε οι Halligators. 11-16 ήταν το επιμέρους σκορ. Οι 5 πόντοι του Δημητρόπουλου και οι 4 του Κωσταρέλου κράτησαν στο παιχνίδι τους «αλιγάτορες». 5 είχε ο Πιτσίνιαγκας και 4 ο Μαντάς για τους All Stars.

Με το σκορ να είναι 43-43 όλα θα κρίνονταν στην 4η και τελευταία περίοδο. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μέχρι και το τελευταίο λεπτό με τις 2 ομάδες να ανταλλάσσουν συνεχώς καλάθια. 61-57 ήταν το τελικό σκορ με τους Halligators να είναι πιο clutch σε άμυνα και επίθεση στις τελευταίες φάσεις. 18-14 ήταν το επιμέρους σκορ. 7 είχε ο Μεταξάς και 4 ο Δημητρόπουλος για τους νικητές. 6 είχε ο Μέης και 4 ο Μαντάς για τους ηττημένους!

Mvp του αγώνα ήταν ο Κ. Δημητρόπουλος με 22 πόντους, 7 ριμπάουντ (2-5), 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη σε 40 λεπτά! Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γ. Μέης με 17 πόντους, 9 ριμπάουντ (5-4) και 2 λάθη σε 33 λεπτά αγώνα!

Key player: Ο παράγοντας Χ ήταν ο Δ. Μεταξάς με 14 πόντους, 3 ριμπάουντ (3-0), 4 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 27 λεπτά συμμετοχής!

Το παιχνίδι κρίθηκε από τις αντοχές και την ευστοχία των «αλιγατόρων»!